Örgücü Kız

Eski Tişörtten Elbise Yapımı Dönüştürme Projesi

Eski tişörtten elbise yapımı dönüştürme projesi

Eski tişörtten elbise yapımı ilk duyulduğu zaman imkansız bir dönüştürme projesi olarak algılanabilir. Aslında daha önceden alınan, bollaşmasından dolayı giyilmeyen tişörtleri birçok dönüşüm projesinde kullanmak mümkündür. Sizin de bollaşmasından dolayı atmayı düşündüğünüz eski tişörtleriniz varsa bunları elbise yapıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ben oldum olası dönüştürme projelerini sevmişimdir. Ciddi derecede ekonomi yapmayı sağlamalarından dolayı elimden geldiğince eskiyen şeyleri değerlendirme çabasına giriyorum. Şimdi sizlere resimli anlatımlı olarak vereceğim eski tişörtten elbise yapımı hakkındaki bilgileri uygulayarak sizler de birçok ürünü değerlendirebilecek bilgiye sahip olacaksınız.

Eski Tişörtten Elbise Yapılışı

Eskimiş tişörtlerinizden elbise yapmak için kullanacağınız malzemeler arasında makas, mezura, dikiş makinesi ve eski tişörtler yer alıyor. Bu dönüştürme projesinde 2 adet tişört kullanmanız gerekmektedir. Malzemelerinizi hazırladıysanız eski tişörtten elbise yapımı aşamalarına geçebiliriz.

# Elbise yapımında kullanacağınız tişörtü kol atlarından kesin. Eğer düz bir şekilde kesemeyeceğinizi düşünüyorsanız kesme işleminden önce kol altılarını referans alarak düz bir çizgi çizin. Daha sonra kesim işlemini yapın. Size yardımcı olması adına aşağıda yer alan kesim işlemini kontrol edebilirsiniz.

Eskimiş tişöertleri kullanarak elbise yapmak

# Kesilen alt parçayı üst köşelerden çapraz bir şekilde keseceksiniz. Kesme işlemini yapmak için aşağıdaki resimli anlatımı referans alın. Kesme işleminden sonra parçalarda kayma olmayacak şekilde dikiş makinesiyle parçaları dikin.

Bol tişörtlerle genç kızlara elbiseler

# Tişörtlerden elde ettiğimiz parçaları bel kısmından birleştirmemiz gerekmektedir. Birleştirme işlemini de dikiş makinesi kullanarak yapacağız. Alt ve üst kısımların eşit büyüklükte olması gerekmektedir. Yukarı yapmış olduğumuz çapraz kesimi bu doğrultuda yapacak olursak eşit parçalar elde ederiz. Dilim işlemini anlamadıysanız aşağıdaki resimli anlatımı inceleyebilirsiniz.

Eskimiş tişöertleri elbisenizde değerlendirme

# Bel kısmı için yaptığımız dikim işleminden sonra elbisemiz kullanıma hazır hale gelmiş olacak. Yaptığınız tüm işlemler sonrasında aşağıdaki gibi bir görüntü elde etmiş olmanız gerekmektedir.

Eskimiş tişörtlerden elbise nasıl yapılır

Eski Tişörtten Elbise Yapımı bir dönüştürme projesi olarak ele alındı. Birçok mağazada bulamayacağınız kadar güzel bir elbiseye bu sayede sahip olabilirsiniz. Aslında bunu bir deneme olarak düşünün. Nasıl yapıldığını kavradıktan sonra eski tişörtleri kullanarak sizler de kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Ayrıca vaktinizi değerlendirmek için güzel bir hobi edinmiş olacaksınız.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed