En Son Çıkan Yeni İğne Oyaları


324

İğne oyaları yeni tasarımların en fazla yer aldığı el işlerinden birisidir. Bu yüzden en son çıkan yeni iğne oyaları denildiği zaman birbirinden güzel birçok model karşımıza çıkar. Bu makalede sizlere en sın çıkan yeni iğne oyaları modelleri ve bunların yapılışları ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağım.

En son çıkan iğne oyaları arasında çiçekli olan modeller diğerlerine göre daha fazla ön plana çıkıyor. Ayrıca boncukların kullanıldığı birbirinden güzel yeni örnekler de var. Bunların yapılışları güzel oldukları kadar da kolaydır.

En son çıkan yeni iğne oyaları arasına eklediğim örnekleri geniş kapsamlı araştırmalar sonrasında bir araya getirdim. Bu örneklerin gerçek anlamda zarif olduklarını düşünüyorum. Beğendiğim bu en son çıkan iğne oyaları umarım sizler tarafından da beğenilir.

En son çıkan yeni iğne oyaları
En son çıkan yeni iğne oyaları

Yeni iğne oyaları çok az kişi tarafından bilindiği için bu iğne oyalarını yaparak çevrenizdeki kişilerden farklı kenar oyalarına sahip olabilirsiniz. Bu yıl yemeni, yazma ve tülbent kenarları bu oyalarla hareketlenecek.

En Son Çıkan Yeni İğne Oyaları Modelleri

Özellikle yazma ve namazlık örtülerde kullanılmasının uygun olacağını düşündüğüm birbirinden güzel örnekleri aşağıdaki galeriye ekledim. Makalenin güncel kalması için ilerleyen günlerde yeni tasarımlar elime geçtikçe bu tasarımlara bu makale içerisinde yer vermeye çalışacağım.

Yukarıdaki en son çıkan iğne oyaları örnekleri eğer hoşunuza gittiyse, aşağıda yer alan video anlatımlardan bu iğne oyalarının nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Boncuklu iğne oyası modelleri sayfasında da çok sayıda yeni örnek yer alıyor.

Yeni Üç Dut İğne Oyası Yapılışı

Bu modelde yan yana dizilmiş olan 3 dut bulunmaktadır. Üç dutun yer alması modelin iri görünmesini sağlıyor. İri olan iğne oyaları emek gerektirdiğine dair bir izlenim oluşturduğu için de yeni üç dut iğne oyası modelinin sizler tarafından da beğenileceğini düşünüyorum.

En Son Çıkan Pırpır Çiçekli İğne Oyası Yapımı

Yeni iğne oyaları arasında yer alan pırpır çiçekli iğne oyası örneği en çok sevdiğim iğne oyalarından birisi haline geldi. Modelin yapımında birbirinden farklı 5 renk iplik kullanılsa da çiçeklerin hepsini aynı renk yaparsanız daha az renkteki ipliklerle de bu iğne oyası modelini yapabilirsiniz. Bu model kolay olduğu kadar modern bir görünüme sahiptir.


Like it? Share with your friends!

324

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir