En İyi 20 Şiş Örgü Bebek Elbisesi Modeli


2

Şiş örgü teknikleri, Afgan ve tığ işi örgü tekniklerine göre daha kolaydır. Bu yüzden örgü bebek elbisesi modelleri paylaşılırken özellikle şişle örülen örnekleri ele almak istedik. Bu makalede sizlere en iyi 20 şiş örgü bebek elbisesi modeli hakkında bilgi vereceğiz.

Örgü atkı, bere, eldiven, pantolon, hırka, patik ve yelek gibi birçok bebek elbisesi örneğine bu makaleden ulaşacaksınız. Bebek elbisesinde kesinlikle takım halinde örmeyi sevenleriniz vardır. Sizi de unutmadık ve birbirinden güzel örgü bebek elbisesi takımlarını da listemize ekledik.

Birbirinden Güzel Şiş Örgü Bebek Elbisesi Modelleri

Bebek elbisesi denildiği zaman aklınıza sadece entari tarzında örgü ürünler gelmemeli. Bere, hırka, kazak gibi ürünler de birer bebek elbisesi modelidir. Yılın en çok ilgi gören örgü bebek elbisesi modelleri nelerdir diyorsanız listemizde neler varmış gelin inceleyelim.

1. Lila Ajurlu Bebek Beresi

Lila Ajurlu Bebek Beresi
Lila Ajurlu Bebek Beresi

1 ila 2 gün gibi kısa sürede örebileceğiniz harika bir bebek beresidir. Modelin klasik bir örnek olduğunu söyleyebiliriz. Kısa süre içerisinde bebek ziyareti yapmanız gerekiyorsa hediye etmek için bu lila ajurlu bebek beresini örmeyi tercih edebilirsiniz.

2. Modern Ponponlu Bebek Battaniyesi

Modern Ponponlu Bebek Battaniyesi
Modern Ponponlu Bebek Battaniyesi

Bebek örgü modelleri denildiği zaman aklımıza ilk olarak ponponlar gelir. Bebek beresinden tutun da yeleğine hatta battaniyesine kadar ponponlara rastlamak mümkündür. En çok ilgi gören örneklerinden birisi olmasından dolayı en iyi şiş örgü bebek elbisesi modelleri arasında bu ponponlu bebek battaniyesine de yer vermek istedik.

3. Kedi Şeklinde Bebek Şapkası

Kedi Şeklinde Bebek Şapkası
Kedi Şeklinde Bebek Şapkası

Bebeğinizin örgü ürünler sayesinde dikkat çekmesini istiyorsanız kedili bebek şapkasını örün. Bu şapkayı örerken size renk sınırlaması yapmıyoruz. Hangi renkte ipliği kullanırsanız kullanın ördüğünüz şapka çok güzel görünecektir. Uygun renkleri tercih ederek hem kız hem de erkek bebekler için örebilirsiniz.

4. Tek Renk Bebek Hırkası

Tek Renk Bebek Hırkası
Tek Renk Bebek Hırkası

Hem yeni doğan hem de çocuklar için örülmeye uygun bir örnektir. Uygun renkler seçilerek hem kız hem de erkek bebeklere örülebilir. Şiş örgü teknikleri kullanılarak örüldüğü için diğer hırkalara göre bebekleri soğuktan daha iyi korumaktadır. Modele bakarak örnek çıkarıp tek renk olan bu harika hırkayı örebilirsiniz.

5. Parmaksız Gökkuşağı Bebek Eldiveni

Parmaksız Gökkuşağı Bebek Eldiveni
Parmaksız Gökkuşağı Bebek Eldiveni

Gökkuşağı parmaksız eldiven modeli ek yerleri olmadığı için bebeğinizin ellerini sımsıcak tutacaktır. Örülmesi en kolay örneklerden birisidir. Birbirinden farklı renkte iplikleri kullanıp çok sayıda bebek eldiveni çifti örüldüğü için modele gökkuşağı ismi verilmiştir.

6. Haroşa Örgü Bebek Hırkası

Haroşa Örgü Bebek Hırkası
Haroşa Örgü Bebek Hırkası

Bu bebek hırkasını örmek için haroşa gibi temel örgü teknikleri bilmeniz yeterlidir. Örmesi hem hızlı hem de kolaydır. Özellikle yakın zaman içerisinde birisine hediye etmek için bebek hırkası örmeniz gerekiyorsa bu örneği denemelisiniz.

7. Pembe Örgü Kız Bebek Hırkası

Pembe Örgü Kız Bebek Hırkası
Pembe Örgü Kız Bebek Hırkası

Pembe rengi, kızlarla özdeşleşmiş bir renktir. Son zamanlarda sıklıkla karşılaştığım bu bebek hırkası kesinlikle kız bebekler için ideal bir örnektir. Maharetlerinize güveniyorsanız şişleri elinize alıp bu hırkanın örneğini çıkarmaya başlayın.

8. Zarf Şeklinde Örgü Bebek Battaniyesi

Zarf Şeklinde Örgü Bebek Battaniyesi
Zarf Şeklinde Örgü Bebek Battaniyesi

Örneğin şekli mektup zarfına benzediği için bu modele zarf bebek battaniyesi örneği denilmiştir. Her iki kısmından bebeği sıkıca sarar. Normalde bebekler üstündekileri sıkıldığı için tekmeleyerek uzaklaştırır. Bebeğinizin üstünün açılıp üşümesini hiçbirimiz istemeyiz. Sürekli üstünü açan bir bebeğiniz varsa zarf bebek battaniyesi örneği işinize çok yarayacak.

9. Dondurma Şeklinde Örgü Bebek Çıngırağı

Dondurma Şeklinde Örgü Bebek Çıngırağı
Dondurma Şeklinde Örgü Bebek Çıngırağı

Şiş örgü bebek elbisesi denildiği zaman akla kesinlikle aksesuarlar da gelmelidir. Bebeğinizin aşırı derecede sevimli görünmesini sağlayacağını düşündüğüm bu dondurma şeklindeki çıngırağı sizler de çok seveceksiniz. Daha önceden ördüğünüz bebek elbiselerini hareketlendirmek için elbiseyle uygun renkte iplikleri kullanarak bu çıngırağı örebilirsiniz.

10. Saç Örgüsü Desenli Örgü Bebek Tulumu

Saç Örgüsü Desenli Örgü Bebek Tulumu
Saç Örgüsü Desenli Örgü Bebek Tulumu

Kışın sert geçtiği yerlerde bebek elbisesi olarak genelde tulum örülür. Küresel ısınmanın etkisiyle birlikte ülkemizde de kışlar aşırı derecede soğuk geçmeye başladı. Bu yüzden genelde bebeklere anneleri tulum örüyor. Saç örgüsü desenli örgü bebek tulumu modeli de bunlardan birsidir. Hem kız hem de erkek bebekler için uygundur.

11. Askılı Örgü Bebek Elbisesi

Askılı Örgü Bebek Elbisesi
Askılı Örgü Bebek Elbisesi

Yazın en sıcak geçtiği günlerde bile bebeklerin üşüdüğü bilinmektedir. Bu yüzden aşırı ince ürünler yerine örgü ürünler tercih ediliyor. Kız bebeğiniz varsa ve yaz temasına uygun olacak bir elbise örmek istiyorsanız askılı örgü bebek elbisesi modelini denemenizi tavsiye ederiz.

12. Ajurlu Bebek Elbisesi

Ajurlu Bebek Elbisesi
Ajurlu Bebek Elbisesi

Şiş örgü teknikleri kullanılarak örülen bu elbise üstünde çok sayıda ajur desenini bulunduruyor. Ayrıca şiş örgü teknikleri kullanılarak örülen en kolay bebek elbisesidir. Bu yüzden örgü örmeye yeni başlamış olan anneler en çok bu örneği tercih ediyor. Örgü bilginiz azsa ve buna rağmen bebeğinize bir elbise örmek istiyorsanız bu ajurlu elbiseyi örmeyi deneyebilirsiniz.

13. Bebekler İçin Örgü Hırka Eldiven Patik Bere Takımı

Bebekler İçin Örgü Hırka Eldiven Patik Bere Takımı
Bebekler İçin Örgü Hırka Eldiven Patik Bere Takımı

Anneler kendi giyimlerine dikkat ettiği kadar bebeklerinin giyimine de dikkat ediyor. Etrafınızda olan bebeklere bakarsanız üstündeki elbiselerin genellikle takım olduğunu görürsünüz. Takım halinde bebek elbisesi örmek isteyenleriniz varsa bebekler için örgü hırka eldiven patik bere takımı modelini çok sevecektir.

14. Örgü Çiçekli Bebek Elbisesi ve Şapkası

Örgü Çiçekli Bebek Elbisesi ve Şapkası
Örgü Çiçekli Bebek Elbisesi ve Şapkası

Yazlık bebek elbisesi modelleri arasında yer alan bu elbise güzel bir şapkayla birleştirilmiştir. Tek renk olarak yapılsa da üstüne aplike olarak elenen çiçekler elbisenin modern görünmesini sağlamış. Kız bebek anneleri bu elbise şapka örneğini görünce kesinlikle modele aşık olacaktır.

15. Erkek Bebekler İçin Kışlık Takım Örgü Elbise

Erkek Bebekler İçin Kışlık Takım Örgü Elbise
Erkek Bebekler İçin Kışlık Takım Örgü Elbise

Tek renk birbirinden güzel örgü parçaların bir araya gelmesiyle ancak bu kadar güzel bebek elbisesi örülebilirdi. Yapımı diğer örgü bebek elbisesi modellerine oranla daha kolay olduğu için modele bakıp örnek çıkarabilirsiniz. Şiş örgü teknikleri kullanılarak örüldüğü için elbisede yer alan parçalar kalındır. Bu sayede oğlunu soğuktan çok iyi bir şekilde korunacak.

16. Örgü Bebek Pelerin Çanta Takımı

Örgü Bebek Pelerin Çanta Takımı
Örgü Bebek Pelerin Çanta Takımı

Pelerin ve çantadan oluşan bu bebek elbisesi gerçekten de çok sevimli. Aynı renkte iplikler kullanılarak örülen çanta ve pelerin bebeğinizin sevimliğine sevimlilik katabilir.

17. Örgü Fiyonklu Bebek Beresi

Örgü Fiyonklu Bebek Beresi
Örgü Fiyonklu Bebek Beresi

Örgü bereler hem bebekler hem de yetişkinler için kış mevsiminde vazgeçilmez elbiseler arasında yer alır. Yapılışı çok kolay olan örgü fiyonklu bebek beresi şiş örgü teknikleri kullanılarak örülüyor. Modeli oluştururken 2 farklı renkte iplik kullanmanız gerekmektedir. Eğer tek renk iplik kullanırsanız böylesine güzel görüntü elde edemeyebilirsiniz.

18. Aplike Çiçek Süslemeli Bebek Beresi

plike Çiçek Süslemeli Bebek Beresi
plike Çiçek Süslemeli Bebek Beresi

Bugüne kadar gördüğün en güzel bebek beresi nedir diye soran olsa direkt olarak bu örneği gösteririm. 10 yıllık örgü geçmişim olduğu için çok sayıda bebek beresi görmek ve örmek nasip oldu. Buna rağmen kesinlikle aplike çiçeklerle süslenen bu bebek beresinin en iddialı örnek olduğunu düşünüyorum. Bereyi örerseniz üstüne çocuğunuzun ismini işlemeyi ihmal etmeyin.

19. Hayvan Şeklinde Bebek Patiği

Hayvan Şeklinde Bebek Patiği
Hayvan Şeklinde Bebek Patiği

Nedenini bilim insanları dahi açıklayamasa da her zaman bebeklerle hayvanlar arasında güçlü bir bağ olmuştur. Bu yüzden bebekler hayvan şeklinde olan örgü ürünlere diğerlerine oranla daha fazla ilgi göstermektedir. Yukarıdaki görselde yer alan hayvan şeklindeki bebek patiğini bebeğiniz kesinlikle çok beğenecek.

20. Bebeklere Özel Örgü Fiyonklu Bere Patik Takımı

Bebeklere Özel Örgü Fiyonklu Bere Patik Takımı
Bebeklere Özel Örgü Fiyonklu Bere Patik Takımı

En basit şiş örgü tekniklerini kullanarak böylesine güzel örgü bebek bere patik takımı örülmesi gerçekten de şaşırtıcı. Örülmesi aşırı derecede kolay olduğu için her anne bebeğine bu bere patik takımını yapabilir. Modeli oluştururken mutlaka 2 farklı renkte iplik kullanın. Böylelikle bu muhteşem görüntüdeki örgü bebek elbisesine sahip olabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

2

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir