En Güzel Şiş Örgü Yelek Modelleri Yapılışları


-4

Şiş örgü teknikleri kullanılarak yapılan yeleklere şiş örgü yelek modelleri denilmektedir. Şiş örgüsü anne, bebek, bayan, çeyizlik ve erkek yelek modelleri en güzel şiş örgü yelek örnekleri arasında yer alır. Genelde tığ işi olan yelekler daha fazla beğeniliyor olsa da yapılışının kolay olmasından dolayı aslında yaptığımız yeleklerin büyük kısmı şişle yapılan yeleklerdir. İçinizde bu şiş örgüsü olan yeleklere ihtiyacı olanlar olabileceğin dolayı en güzel şiş örgü yelek modelleri ve şiş örgü yelek örnekleri yapılışları ile alakalı bilgiler vereceğim.

Selanik, nohut, işkembe ve pirinç örgü teknikleri şiş örgü teknikleri arasında yer almakla birlikte yeleklerde en fazla kullanılan tekniklerdir. Ayrıca Selanik, yalancı Selanik ve haroşa örgü modelleri de şiş örgü yelek modellerinde sıklıkla kullanılan örgü teknikleridir. Bu örgü teknikleri örgü yapmayı bilen herkes tarafından bilinmektedir. Bu yüzden paylaşacağımız modellerin büyük kısmında bu örgü tekniklerinin yer almasına dikkat ettim.

Ülkemiz genelinde alım gücü bir önceki güne göre arttığı için bayanlar örgü yapmayı terk edip hazır tekstil ürünlerine yöneliyor. Bunun yanlış bir karar olduğunu düşünüyorum. Birçok hazır giyim ürününde kullanılan malzemeler insan sağlığına ciddi anlamda zararlı. Bunu fark eden birçok bayan da eski gelenekleri gün yüzüne çıkararak kendi yeleğini kendisi örmeye başlamış durumdadır.

Şiş örgü yelek modelleri
Şiş örgü yelek modelleri

Düne kadar demode bulunan örgü yelekler günümüzde ilgi odağı haline gelmiş durumda. Özellikle şiş örgü yelek modelleri ilgi gören örgü ürünlerden sadece birisidir. Bu ilginin artmasındaki en büyük neden, el emeğine verilen değerinin daha fazla önemsenmeye başlanmasıdır. Sizler de kendi yeleğinizi kendiniz örmek isterseniz, makaleden bebek, bayan ve büyükler için olan anne yelekleri hakkında bilgiler alabilirsiniz. Birçok yeleğin yapılışı video anlatımlı olduğu için bu yelekleri hiç zorluk çekmeden öreceksiniz.

Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri

Şiş örgü yelek modelleri arasında yer alan en güzel şiş örgüsü bayan yelek modelleri, ilk etapta gözünüze sade gelebilir. Yelekleri yaparken özellikle ajurlu olan örgü tekniklerini seçerseniz, yeleklerinizin daha hareketli hale gelmesini sağlarsınız. Bu yüzden elimden geldiğince özellikle ajurlu örgü tekniklerinin yer aldığı şiş örgü bayan yelek örneklerini sizlere sunmaya çalışacağım.

Şiş örgü bayan yelek modelleri genç bayanlarımızdan ziyade orta yaşlı olan bayanlar için daha uygundur. Eğer genç bayanlar için yelek örülecekse ve illa şiş örgüsü bir yelek isteniyorsa, yelek örüldükte sonra çeşitli kenar süslemeleri yaparak yelek daha hareketli hale getirilmelidir. Bu sayede büyükler için olan yeleklerin bile genç bayanlar için uygun olması sağlanabilir. Örgü bayan yelek çeşitleri sayfasında daha çok sayıda model yer alıyor.

Şişle Örülen Bayan Yeleği Yapılışı

Şiş örgü tekniklerini biliyorsanız ancak bu tekniklerin yeleklerde nasıl uygulanacağı konusunda bilginiz yoksa, yukarıda yer alan video anlatımdan şişle örülen bayan yeleği yapılışı ile alakalı bilgi almanız mümkün. Video anlatımdaki yelek modelinde kullanılan örgü örneğinin ismi gözyaşı örgü modelidir. Bunu her yaş grubunda olan bayanlara yelek yapmak için kullanabilirsiniz.

Şişte Örülen Bebek Yelekleri

Her defasında şişle yapılan örgü ürünlerin diğer örgülere göre daha kalın olduğunu ve bu sayede soğuktan daha iyi koruduğunu söylüyorum. Anneler kimi zaman daha güzel olmasından dolayı tığ işi bebek yeleklerini yapmayı tercih etse de aslında soğuktan korunmak ilk önemli husus olmalıdır. Şiş örgü teknikleriyle yapılan bebek yelekleri soğuktan korunmak için daha uygun olduğundan dolayı, sizlere bebek yeleği yaparken şiş örgüsü olan yelekleri yapmanızı tavsiye ediyorum.

Şişte örülen bebek yelekleri yapılırken özellikle üstünde desenler olan modeller tercih edilmeli. Kız bebekler için çiçek gibi desenleri olan modelleri, erkek bebekler için üstünde araba gibi desenler olan yelekleri tercih edebilirsiniz. Anlatımlı bebek yelek örnekleri sayfasından daha çok sayıda yeleğe ve yapılışı ile alakalı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Şiş Örgüsü Bebek Yeleği Yapılışı Video Açıklamalı

Bu yeleğin yapımına toplamda 195 ilmek atarak başlanıyor. Şiş örgüsü bebek yeleğinin ön ve arka kısımları tek parça halinde örülüyor. Yeleğin yapımında büyük oranda haroşa örgü tekniği kullanılmaktadır. Bu örgü tekniğini bilmiyorsanız, şiş örgüsü bebek yeleği yapılışı sırasında zorluk çekebilirsiniz. Uygun ip renkleri seçilecek olursa bu şiş örgüsü bebek yeleği hem erkek hem de kız bebekler için örülebilir.

Büyükler İçin Kolay Şiş Örgü Anne Yelek Örnekleri

Şiş örgüsü olarak örülen yeleklere süslemeler eklenmediği müddetçe aslında bu yeleklerin tamamı büyükler için örülen yelekler haline geliyor. Anne yeleği denildiği zaman sade görünüme sahip yelekler aklıma gelmektedir. Tabi ki bu annelerin süslemelerden hoşlanmadığı anlamına gelmez. Buradan anne yeleğinden kastımız yaşı ilerlemiş olan bayanlar için örülen yeleklerdir.

İnsanın yaşı ilerlediği zaman metabolizma hızı düştüğü için gençlere göre daha fazla üşür. Bu nedenden dolayı büyükler gençlere göre soğuktan daha iyi bir şekilde korunmalıdır. Şiş örgü anne yelek modelleri de soğuktan korunmak için doğru bir tercihtir. Eğer sizler de bu tarz bir yelek örmek istiyorsanız, anneler için uygun olan şiş örgü yelek modelleri hakkında sayfamızdan bilgiler alabilirsiniz. Bu güne kadar paylaştığımız yelekleri görmek için yelek modelleri sayfasını ziyaret edin.

Bu makalede sizlere şiş örgü yelek modelleri hakkında çok sayıda bilgi verildi. Kız ve erkek bebekler için uygun olan yelekler ele alındığı gibi bayanlar için ve anneler için uygun olan yeleklere de yer verilmeye çalışıldı. Bu yeleklerin yapılışları video anlatımlarla desteklenerek, rehber niteliği taşıyan şiş örgü yelek modelleri makalesi örgü dünyasına kazandırıldı.


Like it? Share with your friends!

-4

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir