En Güzel İğne Oyası Modelleri Şahane Kenar Oyaları


345

Facebook üzerinde en çok paylaşılan elişlerinin başında iğne oyası modelleri yer alır. En güzel iğne oyası modelleri bu yüzden benim gibi elişlerine meraklı olan kişilerin ilgi duyduğu şeylerden birisidir. Genelde çeyizlerde kullanılan bir oya türü olsa da özel günlerimiz için de iğne oyası yaparak havlu ve yemeni kenarlarını süsleyebiliriz.

Şahane görünümlü kenar oyaları diye bir anket oluşturmuştuk. Bu anketimizde en güzel oyaların iğne oyaları olduğu kabul gördü. Hem çeyizinde eksikleri olan hem de bu oyalara ihtiyacı olan kişiler için en güzel iğne oyası modelleri ve en güzel iğne oyası örnekleri yapılışını bu makalede ele almaya çalışacağım.

En güzel iğne oyaları sayesinde tülbent, yazma ve havlu kenarları ayrı bir görünüme kavuşuyor. Yapılışı kolay olan en güzel iğne oyaları arasında yer alan boncuklu modeller bu sene diğerlerine göre daha fazla ilgi görüyor. Eğer güzel bir iğne işi kenar oyası sahibi olmak istiyorsanız, boncuklu olan modellere yönelmenizi tavsiye ederim.

En güzel iğne oyası modelleri
En güzel iğne oyası modelleri

Her yörenin kendisine has iğne oyası vardır. Hatay, Diyarbakır, Trabzon, Rize ve Muğla iğne oyası denildiğinde akla gelen ilk yerledir. Her zaman en güzel örnekler buradan çıktığı için ilgili yörelere ait olan modellere yer vermeye özen göstereceğim. Popüler olan oyalar ilginizi çekiyorsa boncuklu iğne oyası modelleri sayfasında yer alan örnekleri incelemenizi tavsiye ederim.

En Güzel İğne Oyası Modelleri

İğne oyaları güzel oldukları kadar maharet ve sabır gerektiren elişleri arasında yer alır. Galeriye eklediğim her iğne oyasını beğeneceğinizden şüphem yok ama bu oyaları yaparken biraz fazla zaman harcamanız gerekebilir. Bunun bilincinde olarak hareket etmeniz faydalı olacaktır.

Şahane görünümlü kenar oyaları arasında boncuklu, üzümlü, çiçekli, dut iğne oyaları yer almaktadır. Klasikten yana olanlar üzümlü ve dut iğne oyalarını, modern görünümden yana olanlar ise çiçekli iğne oyalarını tercih etsin. İğne oyası yapma konusunda kendinizi geliştirdikten sonra iğne oyası havlu kenarı sayfasındaki modelleri de yapmayı deneyebilirsiniz.

En Güzel İğne Oyası Modeli Yapılışı Videosu

Video anlatımlı olarak ele aldığım bu iğne oyası modeli bence tüm kenar oyaları arasında en güzelidir. Güzellik göreceli bir kavram olsa da çoğunuzun bu iğne oyasını güzel bulacağını düşünüyorum. Seçenekleri arttırmak için daha farklı güzel oyalara da yer vermek istiyorum.

Şahane İğne Oyası Kiraz Modeli Yapımı

İğne oyası kiraz modelinin yapımında özel teknikler kullanıldığı için kesinlikle video anlatıma gereksinim vardır. Kiraz şeklindeki kırmızı kürelerin yapımında boncuklar kullanılıyor. Boncukların üstü özel iğne oyası teknikleriyle kaplanarak kiraz görünümünde olması sağlanıyor. Bu iğne oyasını hem yaparken hem de kullanırken keyif alacaksınız.


Like it? Share with your friends!

345

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir