Erkeklerin çok kullandığı aksesuar örgü ürünler yoktur. Bu yüzden el örgüsü erkek atkı modelleri erkekler için yapılan nadir örgü ürünlerden birisidir. Kışın kapıya dayandığı bu günlerde oğlunuz, kocanız ya da babanız için örgü atkı yapmayı düşünüyorsanız sayfamızda yer alan el örgü erkek atkıları hakkında verilen bilgilere bakmadan önce karar vermeyin.

Bu makalede en güzel el örgüsü erkek atkı modelleri ve yapılışı hakkındaki bilgileri sizlerle paylayacağım. Umarım gönlünüze yatan ya da öreceğiniz kişinin seveceği türden bir örgü erkek atkısına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Erkekler örgü ürünlerde abartıyı sevmez. Bu yüzden el örgüsü erkek atkı modelleri genelde düz örgü teknikleri kullanılarak yapılır. Daha sonradan bu atkıların uç kısmına püsküller eklenerek atkılar hareketlendirilir. Sizler bu kadar sade görüntü olsun istemiyorsanız atkılarda pirinç örgü tekniğini ya da saç örgüsü modelini kullanabilirsiniz.

El örgüsü erkek atkıkarı yapılırken genelde şiş örgü teknikleri kullanılır. Sadelik ilk tercih olduğu için aşırı derecede zor olan tığ işi örgü tekniklerini bu ürünlerde kullanmaya gerek yoktur. Gelin sizler için bir araya getirdiğim erkek atkı örnekleri nelermiş göz atalım.

Örgü Erkek Atkı Modelleri

Yukarıda da belirttiğim gibi erkekler örgü ürünlerde süslemelerden hoşlanmaz. Bu yüzden sizlere sunacağım erkek atkıları gözünüze sade görünebilir. Eğer riske girmek istemiyorsanız atkıyı örmeden önce modeli öreceğiniz kişiye gösterin. Kendisi beğendiğini teyit ederse ondan sonra örün. Bu sayede riske girmeden örgü erkek atkılarını örebilirsiniz.

Her ne kadar yukarıdaki galeride sizlere kolay örgü erkek atkı modelleri sunulmuş olsa da bu atkıları yaparken zorlananlarınız olacaktır. Eğer modellere bakarak örnek çıkaramıyorsanız aşağıda yer alan video anlatımlardan yola çıkarak atkıların nasıl örüldüğünü öğrenebilirsiniz.

Erkek Atkısı Kaç İlmek Olur?

Erkek atkılarını örerken en çok dikkat edilmesi gereken şey erkek atkısına başlarken kaç ilmeğin atılmasının gerekli olduğudur. Erkekler bayanlara oranla daha geniş atkılardan hoşlanmaktadır. Atkıda kullanacağınız örgü modeline göre 40 ila 60 ilmek atarak bu atkıları örmeniz yeterli olacaktır.

Erkek Atkısı Nasıl Örülür Video Anlatımlı

Bu erkek atkı modeli üzerinde yer alan burgu ve düz çizgi desenlerinden dolayı birçok erkek atkısına göre daha güzeldir. Model kendisini beyaz ve lacivert renklerdeki iplerde güzel gösteriyor. Sizler de bu atkıyı örerken bu renkteki iplikleri tercih edebilirsiniz.

El Örgüsü Erkek Atkısı Yapımı Video Açıklamalı

El örgüsü erkek atkı modellerini yaparken en çok kullandığım şiş örgü modeli hasır örgü modelidir. Sizlere hasır örgü modeli nasıl yapılır konusunda hazırlamış olan video anlatımı sunacağım. Hası örgü modeli 6’nın katları referans alınarak yapılmaktadır. Modelin oluşturulması ile alakalı bilgiler video anlatımda yer alıyor.