Derya Baykal Lif Modelleri Yeni Sezon


-7

Derya Baykal yapmış olduğu örgü ile alakalı programlarla adından söz ettiren bir kişidir. Özellikle Derya Baykal lif modelleri denildiği zaman birçok kişi için akan sular durur. Örgü lif modelleri arşivimizde kendisi tarafından zamanında paylaşılmış olan liflerin de yer alması gerektiğini düşündüğümüz için yeni sezon lifleri sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Derya Baykal lif modelleri arasında lahana, kalpli, tığ işi, desenli ve şişle örülen lifler yer almaktadır. Yapılışı hakkında kendisi tarafından verilen bilgiler elimizde olmasa da Derya Baykal lif örnekleri farklı video anlatımlarla birlikte sizlere sunulacak.

Derya Baykal lif modellerini diğer liflerden ayıran en önemli şey yapılışlarının kolay ve bir o kadar da güzel olmalarıdır. Ele aldığımız Derya Baykal lif modelleri incelenecek olursa gerçekten de durumun böyle olduğu görülebilir.

Derya Baykal lif modelleri
Derya Baykal lif modelleri

Derya Baykal çok uzun zamandan beri kendin yap projeleri ile alakalı televizyon programları yaptığı için bazı liflere ulaşmakta zorlandık. Bu yüzden aklımızda kaldığı kadarıyla benzer ürünlere yer vermeye çalışacağız.

Derya Baykal Lif Modelleri ve Yapılışı

Derya Baykal lif örnekleri arasında hem tığ işi hem de şişle yapılan modeller var. Özellikle uzun lif modelleri gerçekten de can alıcı niteliktedir. Henüz lif modeli beğenmediyseniz kesinlikle sizlere sunacağımız galeride yer alan lifleri çok seveceksiniz.

Bu lifleri inceledikten sonra illaki nasıl yapıldığını öğrenmek isteyenleriniz de olacak. Programda çekilmiş olan video anlatımlara ulaşamamış olsak da ilgili modellerin nasıl yapıldığının anlatıldığı farklı videolar elimize geçti. Şimdi sizlerle bu video açıklamalarını paylaşacağım.

Derya Baykal Çiçekli Lif Modeli Yapılışı

Bu model yıldız çiçekli lif modeli olarak geçmektedir. Derya Baykal lif modelleri arasındaki en ilgi çekici lifin bu olduğunu düşünüyorum. Modeli yaparken 3 farklı renkte iplik kullanacaksınız. Modeli oluşturmaya 8 fıstık yaparak başlıyorsunuz. Girişte eksiltme çıkışta arttırma yaparak modelin oluşturulması gerekiyor. Bu lif modelinin nasıl yapıldığı ile alakalı detaylı bilgiler yukarıda yer alan video anlatımda yer almaktadır.

Derya Baykal Desenli Lif Örneği Yapımı

Bu lif modeli Derya Baykal desenli lif modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle yaptığı örgülerde Anadolu ezgilerinin yer almasından hoşlanan kişiler kesinlikle kilim desenli bu lif modelini örmeyi denemelidir. Model iki farklı renkte iplik kullanılarak oluşturuluyor. Bu yüzden bazı kişiler bu lif modeline iki renkli lif modeli de demektedir.


Like it? Share with your friends!

-7

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir