Örgücü Kız

Derya Baykal Lif Modelleri Yeni Sezon El İşi Lif Örnekleri

Derya Baykal lif modelleri yapılışı anlatımlı

Derya Baykal, yapmış olduğu örgü ile alakalı programlarla adından söz ettiren bir kişidir. Özellikle Derya Baykal lif modelleri denildiği zaman birçok kişi için akan sular durur. Örgü lif örnekleri arşivimizde Derya Bayl tarafından yapılan liflerin yer alması gerektiğini düşündüm. Bundan dolayı yeni sezon lifleri sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Derya Baykal lifleri arasında lahana, kalpli, tığ işi, desenli ve şişle örülen lifler yer almaktadır. Elimizde Derya Baykal anlatımıyla sunulan lif modeli yapılışı yoktur. Fakat kendisi tarafından ele alınan örnekleri yapılışı video anlatımlı olarak sunulacaktır.

Derya Baykal lif çeşitlerini diğer liflerden ayıran en önemli şey yapılışlarının kolay ve bir o kadar da güzel olmalarıdır. Ele aldığımız Derya Baykal lif tasarımları incelenecek olursa gerçekten de durumun böyle olduğu görülebilir.

Derya Baykal lif modelleri
Derya Baykal lif modelleri

Derya Baykal, uzun zamandan beri örgü ile alakalı televizyon programı yapmaktadır. için bazı liflere ulaşmakta zorlandık. Bu yüzden aklımızda kaldığı kadarıyla benzer ürünlere yer vermeye çalışacağız.

Derya Baykal Lif Modelleri ve Yapılışı

Derya Baykal lif örnekleri arasında hem tığ işi hem de şişle yapılan modeller var. Özellikle uzun lif modeli gerçekten de can alıcı niteliktedir. Örmek için bir lif örneği bulmadıysanız sizlere sunacağımız galeride yer alan lifleri çok seveceksiniz.

Bu lifleri inceledikten sonra illaki nasıl yapıldığını öğrenmek isteyenleriniz de olacak. Programda çekilmiş olan video anlatımlara ulaşamadık. Modellerin nasıl yapıldığının anlatıldığı farklı videolar elimize geçti. Şimdi sizlerle bu video açıklamalarını paylaşacağım.

Derya Baykal Çiçekli Lif Modeli Yapılışı

Bu model yıldız çiçekli lif modeli olarak geçmektedir. Derya Baykal lif modelleri arasındaki en ilgi çekici lifin bu olduğunu düşünüyorum. Modeli yaparken 3 farklı renkte iplik kullanacaksınız. Modeli oluşturmaya 8 fıstık yaparak başlıyorsunuz. Girişte eksiltme çıkışta arttırma yaparak modelin oluşturulması gerekiyor. Bu lif modelinin nasıl yapıldığı ile alakalı detaylı bilgiler yukarıda yer alan video anlatımda yer almaktadır.

Derya Baykal Desenli Lif Örneği Yapımı

Bu lif modeli Derya Baykal desenli lif modelleri arasında yer almaktadır. Liflerinizde Anadolu desenlerinin olmasını seviyorsanız kilim desenli lif modelini örmeyi denemelisiniz. Model iki farklı renkte iplik kullanılarak oluşturuluyor. Bu yüzden bazı kişiler bu lif modeline iki renkli lif modeli de demektedir.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed