Dantel görünümlü kız bebek yelek örneği yapılışı
Dantel görünümlü kız bebek yelek örneği yapılışı

Dantel görünümlü yelek örneği ağır işçiliğin olduğuna dair bir havanın oluşmasını sağlamaktadır. Bu da dantel görünümlü bebek yelek örneği yapan kişinin maharetli görünmesine yardımcı olur. Birçoğunuz dantel görünümlü kız bebek yelek örneği yapmak istediğinden dolayı sizlere dantel yelek modelleri anlatımlı olarak sunulacak.

Sizlerle paylaşacağım dantel desenli yazlık bebek yeleği modeli tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılmaktadır. Modelin üstünde çok sayıda delik yer aldığından dolayı ilgili yeleğin yaz mevsiminde kullanılması daha uygun olacaktır.

Dantel görünümlü kız bebek yelek örneği kirpikli çiçekli örgü modeli kullanılarak yapılıyor. Bu yelek ağır bir model gibi görünse de kolay tığ işi bebek yelekleri arasında yer almaktadır.

Dantel görünümlü kız bebek yelek örneği
Dantel görünümlü kız bebek yelek örneği

Tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılan bu bebek yeleğini örmeye karar verirseniz, yeleğin yapımında bebek iplerini kullanmaya özen gösterin. Bu sayede bebeğinizin sağlığı açısından daha uygun olan bir yelek örmüş olursunuz. Malzemeleriniz hazırsa gelin yeleğin yapılışı ile alakalı bilgiler alalım.

Dantel Görünümlü Kız Bebek Yelek Örneği Eğitim Videosu

# Ön parçaların yapımında ilk olarak 5 sıra boyunca 16 trabzan yapılmaktadır. Daha sonra kenardan 3 trabzan yapıp yeleğin ana modeli oluşturulmaktadır. Yelek ilik kısımlarına gelince 5 tane trabzan yaparak ön parçalarda yer alan şeritleri oluşturacaksınız.

# Yeleğin arka kısmında toplamda 6 örnek yer alıyor. Arka kısımda kol kesimine kadar 10 örnek yapılacak. Kol kesimi yapıldıktan sonra 5 trabzanla şerit oluşturulup modele devam edilecek.

# Yeleğin ön kısmındaki iki parça ve yeleğin arka kısmı örüldükten sonra gerekli birleştirme işlemlerini yaparak bu bebek yeleğini kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Sizlere dantel görünümlü kız bebek yelek örneği yapılışı esnasında lazım olacak olan ön bilgiler verildi. Eğer bu yeleği yapmaya karar verenleriniz olursa, video anlatımı kullanarak yelekte yer alan örneğin ve diğer tüm detayların nasıl uygulandığı ile alakalı bilgiler alabilirsiniz. Mevcut bebek yeleği anlatımında herhangi bir yaş aralığı belirlenmemiş. Sizler yeleğin yapımını öğrendikten sonra bebeğin üzerinden ölçü alarak örnek arttırıp ya da azaltarak bu yeleği bebeğinize uygun boyutlara getirebilirsiniz.

Dantel Görünümlü İki Renkli Tığ İşi Bebek Yeleği Yapılışı

Tığ işi olan bu bebek yeleğin motiflerden oluşmaktadır. Motifler tek tek yapıldıktan sonra birleştirilerek yelek oluşturulmaktadır. Yeleğin yapımında pudra ve beyaz renkteki iplikler kullanılmış olsa da sizler uygun olduğunu düşündüğünüz farklı iplikleri de kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here