Örgücü Kız

Çocuklara Haroşa Örgü Sarı Bebek Süveteri

Haroşa örgü sarı bebek süveteri yapılışı anlatımlı

Haroşa örgü tekniği kullanılarak yapılan sarı renkli çocuk süveteri yapılışı son zamanlarda büyük ilgi görmeyi başardı. Kısmen yanda düğmeli olan haroşa örgü sarı bebek süveteri sarı ve hardal renkteki ipliklerle özdeşleştiğinden dolayı sizlere de bu süveteri yaparken aynı renkteki iplikleri kullanmayı tavsiye ediyorum.

Yapılışı video anlatımlı olarak sizlere verilecek olan bu çocuk süveteri bebekler için de yapılabilir. Hatta yetişkinler için bile uygun bir model olduğunu düşünüyorum.

Çocuklara haroşa örgü sarı bebek süveteri yapmaya kadar verenleriniz olursa en çok düğme seçiminde dikkatli olmanız gerektiğini belirtmek isterim. Sarı renge en uyumlu renkler arasında kahverengi ve siyah renkleri yer almaktadır. Eğer düğmeler için bu iki renkten birisini tercih ederseniz, kesinlikle daha başarılı sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çocuklara Haroşa Örgü Sarı Bebek Süveteri Yapılışı Anlatımlı

Aslında her ne kadar bu modele süveter denilse de düğmeler kullanıldığı için bir yelektir. Yandan düğmeli olmasından dolayı internet dünyasında süveter olarak geçiyor. İster yelek ister süveter olsun, model çok güzel olduğu için sizlere bunun yapılışı ile alakalı bilgileri vermek istiyorum.

Bu süveterin yapımı sırasında ortalama olarak 1 yumak kullanılmaktadır. Bundan dolayı artan ipliklerinizi değerlendirmek için uygun bir proje olmadığını da belirtmek isterim.

Süveteri yaparken 4 numara şiş kullanacaksınız. Süveterin yapımına arka kısımdan başlanıyor. Şişe 50 ilmek atıp modelin tamamında haroşa örgü tekniğini kullanarak arka kısmını öreceksiniz. Yukarıya doğru 35 diş oluşana kadar örgüye devam edin. Bu da ortalama olarak 17 santimetreye tekabül ediyor. Bu uygulamadan sonra kol kesimine geçeceksiniz.

Modelin oluşturulması ile alakalı diğer detaylı bilgilere yukarıda yer alan video anlatımdan ulaşabilirsiniz. Her ne kadar erkek çocuklarla özdeşleşmiş olsa da uygun renkler seçildiğinde kızlar için de örülebilir.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed