Örgücü Kız

Şeker Pembesi Papatya Çiçekli Bebek Yeleği

Şeker pembesi papatya çiçekli bebek yeleği yapılışı anlatımlı

Papatyalar denildiği zaman akla sarı renk gelse de şeker pembesi papatya çiçekli bebek yeleği modelinde bu düşünceniz tamamen ortadan kalkacak. Kız bebeklere şeker pembesi rengindeki ipler kullanılarak yapılan örgü ürünler çok yakıştığı için bu bebek yeleği diğerlerine göre daha fazla ilgi görecektir.

Şeker pembesi papatya çiçekli bebek yeleği yapılışı ile alakalı internet dünyasında Türkçe kaynak bulunmamaktadır. Bu yüzden tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılan bu yelek ile alakalı bilgileri sizlere farklı dilde yapılan anlatımlarla sunmaya çalışacağım.

Her ne kadar bu model şeker pembesi rengiyle özdeşleşmiş olsa da mor iplikler kullanıldığı zaman da başarılı sonuçlar alınıyor. Modelin aslında sarı renkte iplikler kullanılmaktadır ancak sarı renk çoğu kişiye uygun olmadığından dolayı tüm anneler bu papatya çiçekli bebek yeleğini örerken pembe ve mor renkli iplikleri tercih etmektedir.

Şeker Pembesi Papatya Çiçekli Bebek Yeleği Modeli Yapılışı

Bu yelek modeline baktığınız zaman çiçek motiflerinin ayrı bir şekilde yapıldıktan sonra birleştirildiğini düşünebilirsiniz. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir. Papatya çiçekli bebek yeleği üstünde yer alan papatyalar tek parça halinde yapılmaktadır ve özel bir teknik kullanılmaktadır. Aşağıda yer alan video anlatımı detaylı bir şekilde izlediğinizde olayın nasıl gerçekleştiğini anlayacaksınız.

Tığ işi pembe çiçekli bebek yeleği video anlatımlı olarak sizlere sunuldu. Video içerisinde gördüğünüz üzere çeşitli şablonlar kullanıldı. Çiçek motiflerini oluştururken zorlanmamak için aşağıda yer alan şablondan yararlanabilirsiniz.

Çiçekli bebek yeleği şablonu
Çiçekli bebek yeleği şablonu

Tığ işi örgüler konusunda maharetliyseniz ve şablon okumayı iyi biliyorsanız, yıkarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz şablonu kullanarak bu bebek yeleğini örebilirsiniz. Yani video anlatıma ihtiyaç duymadan da şablonu olan bu yeleği kolay bir şekilde örebilmek mümkündür.

Çiçekli bebek yeleği modelleri, tüm bebek yelekleri arasında en fazla ilgi gören yeleklerdir. Zaman içerisinde elimize video anlatımlı olarak yapılışı ile alakalı bilgiler verilen papatya çiçekli bebek yelekleri geçecek olursa, bunları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Yeleği yaparken sıkı bir şekilde örmeye özen gösterin. Bu sayede ilgili yelek formunu daha uzun süre boyunca koruyacaktır.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed