Çiçekli bebek battaniyesi modelleri yapılışı anlatımlı
Çiçekli bebek battaniyesi modelleri yapılışı anlatımlı

Bahar havası yaşatmalarından dolayı bebek örgülerinden sıklıkla çiçekler kullanılır. Bu yüzden çiçekli bebek battaniyesi modelleri diğerlerine göre daha fazla ilgi görür. Bu makalede elimden geldiğince en güzel çiçekli bebek battaniyesi modelleri hakkında bilgiler vereceğim gibi bu battaniyelerin yapılışını video anlatımlı olarak ele alacağım.

Çiçekli bebek battaniyesi modelleri genelde motiflerden oluşur. Yapılan küçük motiflerin daha sonradan birleştirilmesiyle bu battaniyeler elde edilir. Tabi ki tek parça halinde örülen çiçekli battaniyeler de vardır ancak motifli olanlar diğerlerine göre daha fazla tercih edilmektedir.

Beyaz, pembe, puf, rengarenk, Derya Baykal ve çiçekli böcekli bebek battaniyeleri örgü kültürü devam ettiği müddetçe en fazla örülen battaniyelerden olacaktır. Çok sayıda ilgi gören model vardır. Ben de bu yüzden sizlere çiçekli bebek battaniyesi modelleri yapımı hakkında bilgiler vereceğim.

Çiçekli bebek battaniyesi modelleri
Çiçekli bebek battaniyesi modelleri

Çiçekli bebek battaniyeleri arasında hem tığ işi hem de şişle yapılan battaniyeler var. Şişle yapılanlar genelde tek parça olarak örülmektedir. Tığ işi olanlar ise motiflerin yapılması ve daha sonradan birleştirilmesiyle örülür. Seçim aralığınızı geniş tutmak için tüm modelleri ele alacağım.

Çiçekli Bebek Battaniyesi Modelleri

Çiçekli bebek battaniyesi modelleri zaman zaman erkekler için de örülse de aslında bu battaniyeler kız bebekler için daha uygundur. Mavi normalde erkek rengidir ancak bu battaniyelerde mavi renkte iplik kullanılsa bile kızlara daha uygun oluyor. Bu yüzden bu tarz şeyleri kız bebekler için örmeniz daha uygun olacaktır.

Çiçekli bebek battaniyeleri sizlerin de ilginizi çektiyse, makalemizin devamından çiçekli bebek battaniyesi yapımı ile alakalı hazırlamış olduğum bilgilere de göz atmanızı tavsiye ederim. Daha sevimli bebek battaniyeleri için ayıcıklı bebek battaniyesi modelleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Çiçekli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bu model tığ işi bebek battaniyesi modelleri arasında yer alıyor. Yapımı birçok modele göre daha zordur fakat elde edilen sonuçlar gerçekten de muhteşemdir. Modelde kullanılan pembe renkteki iplikler modeli güzel göstermiş. Riske girmemek için size de uygunsa sizler de pembe renkteki iplikleri kullanın.

Popcorn Çiçekli Bebek Battaniyesi Yapımı

Modelin yapımına 6 zincir çekiyoruz. Zincirlere batacağınız için zincirleri çok sıkı çekmemeye özen gösterin. Daha sonra ilk zincire batın. Modelin uygulanışı ile alakalı diğer bilgiler video anlatım içerisinde yer almaktadır. Çiçekli bebek battaniyesi modelleri ve yapılışı ile alakalı en güncel bilgiler sizlere aktarılmaya devam edecektir. Bu bebek battaniyelerini yapmakta zorlanırsanız kolay bebek battaniyesi modelleri sayfasına göz atın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here