Çeyizlik lif modelleri yapılışı anlatımlı
Çeyizlik lif modelleri yapılışı anlatımlı

Çeyizler, genç kızların hünerlerini gösterdiği önemli geleneklerimiz arasında yer alır. Bu yüzden çeyizlik lif modelleri sıradan olmamalı ve aşırı derecede süslü olmalıdır. Anadolu’nun bazı yerlerinde genç kızların çeyizlerinde yer alan örgülere bakılarak bile kızlara talip olduğu bilinmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı çeyizlik lif modelleri her zaman en güzel örneklerden oluşur. Çeyiz hazırlığında olan genç kızlara yardımcı olmak için en güzel harika çeyizlik lif modelleri ve bazı örneklerin yapılışı bu makalede ele alınacak.

Kalpli ve gelin damat şeklinde olan örgü lifler, son zamanlarda çeyizlerde en fazla kullanılan örneklerdir. Bu yüzden yapılışı hakkında bilgi vereceğim liflerin arasına bu iki lifi eklemeye karar verdim. Ayrıca seçim aralığınızın artması için çeyizlik lif modelleri arasında yer alan farklı bir modeli de video açıklamalı olarak sizlere sunacağım.

Çeyizlik liflerde genellikle aşırı derecede süsleme yapıldığından dolayı bu liflerde kullanım kolaylığı aramamak gerekiyor. Örneğin normal şartlarda gündelik olarak kullanılacak liflere kesinlikle boncuklar eklenmez. Çeyizli olarak örülen liflerin birçoğunda ise süsleme amacıyla boncuklar kullanılır. Böylelikle lifler daha gösterişli hale gelir.

Çeyizlik lif modelleri
Çeyizlik lif modelleri

Bu harika lifleri çeyizlik lif modelleri olarak ördükten sonra süslemeleri üstünden çıkarıp kullanabilirsiniz. Yani ördüğünüz hiçbir şey aslında ziyan olmayacak. Uzun zamandan beri lif arayışında olanlarınız varsa, gelin hep birlikte yeni sezona damgasını vuran bu liflerin neler olduğuna göz atalım.

En Güzel Çeyizlik Lif Modelleri ve Yapılışı

Çeyizlik lif modelleri genellikle takım şeklinde örülür. Eğer vaktiniz varsa ve çeyizinize bir lif eklemeyi düşünüyorsanız, takım lifleri tercih edin. Biraz vaktinizi alabilir ancak elde ettiğiniz sonuçlar kesinlikle sizi mutlu edecektir. Lif örnekleri paylaşımları yaparken elimden geldiğince çeyizimdeki lif örneklerini de galeriye eklemeye çalışacağım.

Gördüğünüz gibi çeyizlik lif örnekleri arasında kalpli, fırfırlı, gelin damar, elbise şeklinde ve daha birçok lif modeli yer alıyor. Zaman içerisinde bu lifler de aşırı derecede yayılacak ve popülerliğini kaybedecek. Bu yüzden çeyizlik lif yaparken boncuk ve kurdele gibi süslemelerle lifin görüntüsünü değiştirin. Bu sayede modası geçmeyen örgü liflere sahip olabilirsiniz. Eğer daha uzun liflere ihtiyacınız varsa uzun lif modelleri sayfasında yer alan örnekleri incelemenizi tavsiye ederim.

Kalpli Çeyizlik Lif Modeli Yapılışı

Kalp aşkı çağrıştırdığı için çeyizlerin olmazsa olmaz lifleri arasında her zaman kalpli lifler yer alır. Bu lifler desenli olarak yapılabileceği gibi kalp şeklinde de yapılabilmektedir. Yukarıda video açıklamalı olarak yapılışı ile alakalı bilgi verilen lif modelinde, 4 küçük kalp birleştirilip harika bir lif modeli elde ediliyor. Kalpli lifler arasında yer alan bu modeli aşırı derecede seviyorum. Düğününüze az bir zaman kaldıysa ve lif eksiklerinizi gidermeniz gerekiyorsa kolay lif örnekleri sayfasındaki lifler işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Gelin Damat Şeklinde Çeyizlik Lif Modeli Yapımı

Çeyizler gelin ve damadı çağrıştıran kültürel bir çalışmadır. Bu yüzden gelin damat şeklindeki liflerin çeyizlerde yer alması uygundur. Özellikle püsküllü iplikler kullanılarak yapılan gelin damat lifleri bu yılın modasıdır. Yukarıda yer alan gelin damat lifini sakallı ip kullanarak yaparsanız daha güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Harika Süslü Çeyizlik Lif Örneği Yapımı Anlatımlı

Bu lif modelinin adı kırk yama lif modelidir. Sürekli olarak kolay olan liflere yer vermektense sizleri biraz zorlayacak modelleri de ele almak istedim. Kırk yama çeyizlik lif modeli sizi kısmen zorlayacak olsa da bu lifi ördükten sonra alacağınız sonuçlar sizi kesinlikle mutlu edecektir.

Çeyizlik lif modelleri sizlere tüm detaylarıyla aktarılmış durumda. Umarım verdiğim bilgiler sayesinde çeyizinizde olan lif eksiklerini rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Zaman içerisinde kolay ve görünüşü güzel olan çeyizlik lif örnekleri sizlere aktarılmaya devam edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here