Örgücü Kız

Cepli Erkek Bebek Yeleği Yapılışı

Cepli erkek bebek yeleği yapılışı anlatımlı

Yapılışı Türkçe video anlatımlı olan cepli erkek bebek yeleği modeli, erkek bebekler için uygun olan bir modeldir. Yapılışının kolay olmasından dolayı bu yeleği kısa süre içerisinde örüp, sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Cepli erkek bebek yeleği yapılışı sırasında temel düzeyde örgü teknikleri kullanıldığından dolayı bu yeleği hiç zorlanmadan yapabileceğinizi düşünüyorum. Tek renk iplik kullanıldığı için yeleğe düğme seçerken dikkatli olması gerekiyor çünkü yeleği büyük ölçüde hareketlendirecek olan tek kısım düğmelerdir. Yeleğe uygun düğmeler seçtiğiniz zaman daha başarılı sonuçlar alacağınızı düşünüyorum.

Yapılışı hakkında bilgi verdiğimiz bu cepli erkek bebek yeleği modelini yaptıktan sonra, kapşonlu bebek yelekleri sayfasında yer alan yelekleri de incelemenizi tavsiye ederim.

Cepli Bebek Yeleği Yapılışı

Yapılışı ile alakalı bilgi vereceğimiz cepli bebek yeleği modeli 0-1 yaş aralığındaki bebekler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Yeleğimizin boyu 32 santimetredir. Yapacağımız bu yeleğin eni ise 26 santimetredir. Sizler ilmek sayısını arttırarak daha büyük yaşta olan bebekler için de bu cepli yeleği örebilirsiniz.

Yeleği tek renk iplik kullanarak yapacaksınız. 1 yumak ip bu yeleği tamamlamaya rahatlıkla yetmektedir. Yün tavsiyesi vermemi isterseniz, orta kalınlıkta olan bebe yünü sizin için ideal olacaktır.

Bildiğiniz gibi bu cepli bebek yeleği şiş örgü teknikleri kullanılarak yapılıyor. Yeleğin yapım aşamasında 3 numara şiş kullanmanız uygun formu yakalamanızı sağlayacaktır.

Cepli bebek yeğinin yapımına ön parçalardan başlanıyor. 44 ilmek atarak yeleğe başlamanız gerekiyor. Eğer bu yeleği 1 yaşından daha büyük olan bebekler için örmeyi düşünenleriniz olursa 48-50 ilmekle yeleğin yapımına başlamanız daha doğru olur.

Yeleğin yapımı sırasında düz ve ters örgü teknikleri ağırlıklı olarak kullanılıyor. Sizi zorlayacak olan kısımlar saç örgüsünün ve ceplerin yer aldığı kısımlardır. Bu kısımların nasıl yapıldığını video anlatımdan dikkatli bir şekilde izleyerek, hata yapmadan bu güzel görünümlü erkek bebek yeleğini örebileceğinizi düşünüyorum.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed