çatalla yapılan püsküllü iğne oyası modeli yapılışı video anlatımlı
çatalla yapılan püsküllü iğne oyası modeli yapılışı video anlatımlı

Örgü dünyasında bazı modellerin yapımında aslında örgü ile hiç alakası olmayan objeler kullanılır. Oklava, çatal ve kaşık en çok kullanılan objelerdir. Bugün sizlere farklı ve güzel bulmamdan dolayı çatalla yapılan püsküllü iğne oyası yapılışı hakkında bilgi vereceğim.

Çatalla yapılan püsküllü iğne oyası modeli yemeni ve yazma kenarlarında kullanılabileceği gibi buzdolabı örtüsünün ya da fiskos örtüsünün kenarlarını süslemek için de kullanılabilir. Püsküllerin yer aldığı kısımlar bolcukların kaplanmasıyla oluşturulmaktadır. Bu yüzden bu modelin boncuklu iğne oyası modelleri arasında yer aldığını da söyleyebilirim.

Son zamanlarda püsküllü iğne oyası nasıl yapılır konusu sürekli gündeme geliyordu. Bu yüzden hem püskülleri olan hem de diğer birçok modele göre farklı olan bu örneği ele almak istedim. Çatalla yapılan püsküllü iğne oyası modern bir görünüme sahip olduğu için bu oyayı çok seveceğinizi düşünüyorum.

Çatalla yapılan püsküllü iğne oyası
Çatalla yapılan püsküllü iğne oyası

İğne oyası yazma modelleri arayışında olan ve genelde püsküllerle boncuklardan hoşlanan kişiler bu tarz iğne oyalarını çok seviyor. Seçim aralığını arttırmak için elimden geldiğince bu tarz oyalara sizler için yer vermeye çalışacağım. Yapılışı video anlatımlı olarak verilen modeli birlikte inceleyerek değerlendirelim.

Çatalla Yapılan Püsküllü İğne Oyası Eğitim Videosu

Boncuklu iğne oyalarını yapmak genelde zordur. Bu modeli de ilk gördüğünüz zaman zor olacağını düşüneceksiniz ancak modelin yapımına geçince gerçekten de kolay olduğunu bariz bir şekilde anlayacaksanız. Modelin yapımında boncukların üstü kaplanmamış ancak ben kaplayarak yapıyorum. Böylelikle kirazı andıran bir görüntü elde ediyorum. Torunum için yaptığım buzdolabı örtüsünde bu modeli kullanım ve gerçekten de çok güzel oldu. Malzemelerinizi hazırladıysanız gelin modelin yapılışı ile alakalı bilgilere göz atalım.

Çatalla yapılan püsküllü iğne oyası modelinde yapılan püskülleri tespihlerinizi süslemek için de kullanabilirsiniz. Burada bir teknik öğreniyor olsanız da ilgili tekniği birçok alanda başarılı bir şekilde kullanacağınızı düşüyorum. Model kendisini açık renkli ipliklerle daha iyi gösteriyor. Ayrıca alacağınız boncuğun ip rengi ile aynı olmasına dikkat edin. Ben farklı renkte boncukları kullandım ama aynı renkteki boncuklar kadar güzel olmadı. Sizin de bu hataya düşmenizi istemediğim için bunu belirtmek istedim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here