Bone şeklinde bağcıklı bebek beresi yapımı anlatımlı
Bone şeklinde bağcıklı bebek beresi yapımı anlatımlı

Sürekli olarak modern görünümde olan bebek beresi modelleri hoşuma gitmemeye başladı. Bone şeklinde bağcıklı bebek beresi klasik görünümü çağrıştırdığı için bu berelerin yapımı ile alakalı bilgi vermeye karar verdim. Sizler de benim gibi özellikle 80’li yıllarda daha fazla örülen bone şeklinde bağcıklı bebek beresi modellerinden hoşlanıyorsanız, kesinlikle bu bereyi örmek isteyeceksiniz.

Bone şeklinde bağcıklı bebek beresi tek renk iplik kullanılarak yapılabileceği gibi birden fazla renkteki ipliğin kullanılmasıyla da örülebilir. Ben kız çocuklar için bu bereyi örerken tek renk ipleri, erkek çocuklar için örerken ise birden fazla renkteki ipliği kullanmayı tercih ediyorum.

Eğer sizler de bu bebek beresini çok beğendiyseniz, video ve yazılı anlatımlı bilgilerden yararlanarak bu bebek beresinin nasıl örüldüğünü öğrenebilirsiniz.

Bağcıklı Bebek Bone Şeklinde Bere Yapılışı Video Açıklaması

Sadece soğuk havalarda değil sonbaharın tatlı serinliğinde de bebeklerimizde rahatlıkla kullanabileceğimiz bu bone şeklindeki beremiz bağcıklı olması sebebiyle de oldukça kullanışlı.

Bu bebek beresinin yapımına tepe kısmından başlıyoruz. Modelde popcorn örgü modeli kullanılarak tepe kısım oluşturulmuş olsa da sizler dilerseniz trabzan yaparak da bu kısmı örebilirsiniz. Modelin oluşturulmasına sihirli halka yaparak başlanabileceği gibi zincir yapılarak da başlanması mümkündür.

Bebe yünleri ile ördüğümüz bu bere 6-9 aylık için uygun olup iplik kalınlığı ya da sayılar değiştirilerek rahatça büyütülüp küçültülebilir. Ayrıca bone şeklinde bağcıklı bebek beresi yapılırken koton iplikler de kullanılabilir. Berenin nasıl yapıldığı ile alakalı tüm detaylı bilgiler video anlatım içerisinde yer almaktadır.

Bone Şeklinde Bağcıklı Bebek Beresi Modelleri

Bone bağcıklı bebek beresi

Bone bağcıklı bebek beresi

Bone bağcıklı bebek beresi

Bone bağcıklı bebek beresi

Sizlerden yoğun isten gelmesi üzerine son zamanlarda en fazla örülen bağcıklı bebek beresi modellerini bir araya getirmeye çalıştım. Yukarıdaki video anlatımı referans alarak sizler de bu bağcıklı bebek beresi modellerini rahatlıkla örebilirsiniz.

Bu bereler kulak kısımlarının iyi bir şekilde kapanmasını sağlıyor. Bebekler genellikle kulak enfeksiyonu yaşadığından dolayı bu sorunu yaşamamak adına kulakların iyi muhafaza edilmesi önemlidir. Aslında bu bone şeklinde bağcıklı bebek beresi modelinin bu kadar fazla ilgi görmesinin en büyük nedeni de budur. Daha farklı bebek bereleri için bebek beresi modelleri makalesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here