Örgü bebek yelek çeşitleri bebeği olan her annenin yaptığı ya da yapmayı arzuladığı örgü ürünlerdendir. Örgü bebek yelekleri nasıl yapılır konusunda bilgisi olmayan bayanlar hazır olarak bu yelekleri almak zorunda kalabiliyor. Bu yüzden 56 farklı örnek bir araya getirilerek kusursuz anlatımlı bir şekilde nasıl yapıldıkları ele alındı. Hiç örgü bilgisi olmayan anneler bile bu örgü bebek yelek örneklerini zorlanmadan yapabilecek.

Canınızın bir parçası olan bebeklerinize yele

En İyi Bebek Yelek Modelleri
En İyi Bebek Yelek Modelleri
kler yaparken en çok zorlanılan kısımlar arasında arka kol ve yaka kesimi yer almaktadır. Bu makalede bebek yelek modelleri kol, arka ve yaka kesimi nasıl yapılır konusunda bilgiler olduğu için işleriniz kolaylaşacak.

En çok sevilen yelekler arasında Derya Baykal bebek yelekleri yer alsa da popüler olan daha farklı örnekler de vardır. Popüler olan yani herkes tarafından beğenilen örnekler arasında araba, boncuklu, bolero, ceket şeklinde, cepken, çapraz, fırfırlı, fıstık, fermuarlı, v yaka, robalı ve kelebekli örnekler yer almaktadır. İlgili yelekler çok fazla ilgi gördüğünden dolayı elimden geldiğince yapılışları ile alakalı bilgilere de yer vermeye çalışacağım.

Bebek yelek modelleri
Bebek yelek modelleri

Örgüler konusunda uzman dahi olsanız bebeğinize yeleklerden birisini beğenip örgüyü başarıyla tamamlamanız yeterli değildir. En çok dikkat edilmesi gereken şeyler arasında düğme seçimi de yer almaktadır. Düğmeyi güzel seçmezseniz ne kadar hatasız bir şekilde uygulamayı yapsanız da çalışmalarınız kesinlikle güzel görünmeyecektir. Aynı şekilde sonrada yapacağınız süslemelerde dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bu makalede 0-1-2 yaş bebeklere uygun olan yelekler yer aldığı gibi 0-3-6-9 aylık bebek yelek modelleri anlatımlı olarak ele alındı. Aslında yapılışı hakkında bilgi verdiğimiz yeleklerdeki ilmek sayısını arttırarak ya da azaltarak, bu yelekleri tüm yaş grubuna uygun hale getirebilirsiniz. Zaman içerisinde kendisini yelek örme konusunda geliştirince her yaş grubundaki bebeğe anlatıma gerek kalmadan yelek örebilirsiniz.

Son Model Örgü Bebek Yelek Modelleri

Bebek yelek modelleri arasında bulunan erkek ve kızlara özel olan yelekler anneler tarafından ilgi görmeye devam etmektedir. Örgü dünyasında sürekli olarak aynı örgü yelekler olduğu için farklı model bulmakta zorlananlarımız vardır. Bunu bildiğimiz için en yeni ve en güzel olan tasarımlara elimizden geldiğince yer vermeye çalışacağım. Gönlünüze yatan bir örneği sayfamızdan bulabileceğinizi düşünüyorum.

Sizlere elimden geldiğince bu yıl en çok beğenilen bebek yeleği çeşitleri arasında olan örgü yelekleri sunmaya çalıştım. Elbette benim tercihlerim arasında daha farklı modeller de var. Sevenleriniz olabileceğinden dolayı beğendiğim bazı örgü bebek yelek modelleri hakkında da görsel içerik sunmak istiyorum. Eğer model belirleyemiyorsanız tavsiye olarak verdiğim bu örnekleri deneyebilirsiniz.

Örgü bebek yelek modeli

Örgü bebek yelek modeli

Örgü bebek yelek modeli

Örgü bebek yelek modeli

# Bu yelek modelleri sevdiyseniz ayrıca 0-3-6 aylık bebek yelekleri sayfasında yer alan yeleklerimizi de incelemenizi tavsiye ederim.

Kız ve Erkek Bebeklerin Yeleklerinin Yapılışı

Anlatımda yer alan yeleği yaparken orta kalınlıkta ip ve 4 numara şiş kullanacaksınız. yeleğin yapımına 56 ilmek atarak başlayacaksınız. Modelin nasıl yapıldığı ile alakalı detaylı bilgiler video açıklamada var. Bu örneği zorlamadan yapan kişiler kesinlikle kendisini örgü konusunda geliştirmiştir. Böylesine kabiliyetli olduğunuz için paylaştığımız her örneği hiç zorlanmadan yapabileceğinizi düşünüyorum.

Çok fazla sayıda kız bebek yeleği modeli olduğu için yeleklerde birbirinden farklı örgü teknikleri kullanılıyor. Bir tane yeleği yaptıktan sonra tüm parçaların nasıl birleştirildiğini öğreniyorsunuz. Ancak farklı modeller oluşturabilmek için farklı örnekleri de öğrenmelisiniz. Öğrendiğiniz örnekleri bebekleriniz için yapacağınız yeleklere uygulayarak birbirinden farklı yelekler örmek mümkündür. Video anlatımda bulunan yelekte ajurlu örgü modeli kullanılmıştır. Ayrıca incilerden oluşmaktadır. Şiş örgü teknikleriyle yapıldığı için zorlanmadan ilgili yeleği öreceğinizi düşünüyorum.

Makalemizde sizlere tığ işi, şişle örülen, ajurlu ve Tunus işi kız erkek bebek yelek modelleri sunuldu. Ayrıca video anlatımlı olarak yeleklerin nasıl örüldüğü ile alakalı bilgiler verildi. Bebeklerimiz bizim için çok önemli olduğundan dolayı, farklı başlıklar altında model olarak paylaşılan yeleklerin nasıl yapıldığını da ele almaya çalışacağım.