Bebek Yelek Modelleri Kusursuz Anlatımlı 56 Farklı Örnek


-4

Örgü bebek yelek modelleri bebeği olan her annenin yaptığı ya da yapmayı arzuladığı örgü ürünlerdendir. Örgü bebek yelek modelleri nasıl yapılır konusunda bilgisi olmayan bayanlar hazır olarak bu yelekleri almak zorunda kalabiliyor. Bu yüzden 56 farklı örnek bir araya getirilerek kusursuz anlatımlı bir şekilde nasıl yapıldıkları ele alındı. Hiç örgü bilgisi olmayan anneler bile bu örgü bebek yelek örneklerini zorlanmadan yapabilecek.

Bebek yeleklerini yaparken en çok zorlanılan kısımlar arasında arka kol ve yaka kesimi yer almaktadır. Bu makalede bebek yelek modelleri kol, arka ve yaka kesimi nasıl yapılır konusunda bilgiler yer aldığı için işleriniz kolaylaşacak.

En çok sevilen bebek yelek modelleri arasında Derya Baykal bebek yelekleri yer alsa da popüler olan daha farklı örnekler de vardır. Bu bebek yelek çeşitleri arasında araba, boncuklu, bolero, ceket şeklinde, cepken, çapraz, fırfırlı, fıstık, fermuarlı, v yaka, robalı ve kelebekli örnekler yer almaktadır. Size sevilen bu örgü bebek yelek modelleri ile alakalı bilgiler de vermeye özen göstereceğim.

Bebek yelek modelleri
Bebek yelek modelleri

Örgü bebek yeleği yapılırken en çok dikkat edilmesi gerekilen şey bebek yelek düğmesi olmalıdır. Kullanılan düğmeler gerçekten de yeleğin görüntüsünü tamamen değiştirebiliyor. Ayrıca el örgüsü bebek yelek süslemeleri sayesinde de sıradan yeleklerin bile modern hale getirilmesi mümkündür.

Bu makalede 0-1-2 yaş bebek yelekleri yer aldığı gibi 0-3-6-9 aylık bebek yelekleri anlatımlı olarak ele alındı. Aslında yapılışı hakkında bilgi verdiğimiz yeleklerdeki ilmek sayısını arttırarak ya da azaltarak, bu yelekleri tüm yaş grubuna uygun hale getirebilirsiniz. Zaman içerisinde kendisini yelek örme konusunda geliştirince her yaş grubundaki bebeğe anlatıma gerek kalmadan yelek örebilirsiniz.

Erkek Bebek Yelek Modelleri

Bebek yelek modelleri arasında yer alan erkek bebek yelek modelleri kız bebekler için yapılan örgü yeleklere göre daha azdır. Aslında internet dünyasında paylaşılan çok sayıda erkek bebek yelek modeli vardır ancak bunları kimse tam anlamıyla bir araya getirmemiştir. Bunun farkında olduğumuz için çok sayıda erkek bebek yeleğini bir araya getirdik. Ayrıca size kılavuzluk etmesi adına video anlatımlı olarak yeleklerin nasıl örüldüğünü ele aldık.

Erkek bebek yelek modelleri konusunda yeni bilgilere ulaşmakta zorlanıyorsanız, mevcut yeleklere çeşitli kenar süslemeleri yaparak yeleklerin tasarımını değiştirin. Bu sayede hem kimsede olmayan yelekleri örmüş olursunuz hem de örgü dünyasına yeni modeller kazandırırsınız. Paylaştığımız bebek yelek modelleri ilginizi çektiyse, video anlatımlı olarak ele aldığımız yeleği de incelemenizi tavsiye ederim. Tığ işi yelek örnekleri sayfasından daha modern görünümde olan yelekler de ulaşabilirsiniz.

Kolay Anlatımlı Erkek Bebek Yeleği Yapılışı

Bu yeleği yaparken orta kalınlıkta ip ve 4 numara şiş kullanacaksınız. yeleğin yapımına 56 ilmek atarak başlayacaksınız. Modelin nasıl yapıldığı ile alakalı detaylı bilgiler video açıklama içerisinde yer almaktadır. Bu yeleği takılmadan örebilirseniz, yukarıda paylaştığımız erkek bebek yeleklerini de örebilecek konuma gelirsiniz. İlerleyen günlerde sizler için kolay anlatımlı erkek bebek yeleklerini ele almaya devam edeceğiz.

Kız Bebek Yelek Örnekleri

Yapılan bebek yeleklerinin %85’lik kısmının kız bebekler için yapıldığını söyleyebilirim. Hal böyle olunca örgü kız bebek yelek modelleri şeklinde arama yaparsanız, çok sayıda modele ulaşabilirsiniz. Aslında çok sayıda model olması kimi zaman zorluk çekmemize neden oluyor. Acaba şunu mu yoksa bunu mu örsem derken örecek bir kız bebek yeleği bulmakta zorlanıyoruz. Bunun farkında olan ve bizzat yaşaması biri olarak, sadece en güzel örgü kız bebek yeleklerini bir araya getirmeye çalıştım. Umarım bu yelekleri sizler de beğenirsiniz.

Galeri halinde paylaştığım kız bebek yelekleri arasında şişle örülen, tığ işi, ajurlu ve Tunus işi bebek yelekleri var. Sizler örgü bilgileriniz doğrultusunda hangi yeleği öreceğinize karar vermelisiniz. Yaz mevsimi için ajurlu ve tığ işi kız bebek yelek modelleri tercih edilebilir. Eğer kış için yelek örülecekse şişle örülen ve Tunus işi kız bebek yelek modelleri tercih edilen örnekler arasında yer almalıdır.

Kız Bebek Yeleği Nasıl Örülür

Çok fazla sayıda kız bebek yelek modeli olduğu için bu yeleklerde birbirinden farklı örgü teknikleri kullanılıyor. Bir tane yeleği yaptıktan sonra tüm parçaların nasıl birleştirildiğini öğreniyorsunuz. Ancak farklı modeller oluşturabilmek için farklı örgü modellerini de öğrenmelisiniz. Öğrendiğiniz örgü modellerini bebek yeleklerine uygulayarak birbirinden farklı yelekler örmek mümkündür. Video anlatımda yer alan kız bebek yeleği ajurlu bir yelektir. Ayrıca incilerden oluşmaktadır. Şiş örgü teknikleriyle yapıldığı için zorlanmadan bu yeleği öreceğinizi düşünüyorum. Anlatımlı yelek modelleri kategorisinde daha çok sayıda yelek modeli yer almaktadır.

Bu makalede sizlere tığ işi, şişle örülen, ajurlu ve Tunus işi kız erkek bebek yelek modelleri sunuldu. Ayrıca video anlatımlı olarak bu yeleklerin nasıl örüldüğü ile alakalı bilgiler verildi. Bebeklerimiz bizim için çok önemli olduğundan dolayı, farklı başlıklar altında model olarak paylaşılan yeleklerin nasıl yapıldığını da ele almaya çalışacağım.


Like it? Share with your friends!

-4

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir