Anasayfa / Örgü Modelleri / Patik Modelleri / Bebek Patik Modelleri (Yapılışı Anlatımlı 60 Şirin Örnek)
Bebek patik modelleri yapılışı anlatımlı
Bebek patik modelleri yapılışı anlatımlı

Bebek Patik Modelleri (Yapılışı Anlatımlı 60 Şirin Örnek)

Çiçekli Bebek Patiği

Kış geldiği zaman ayaklarımızı soğuktan korumak için genellikle patik kullanılırız. Bebek patik modelleri de bundan dolayı kış hazırlıklarında en çok yapılan örgü ürünler arasında yer alır. Model bulmakta zorlananlar olduğundan dolayı 60 tane bebek patik modelleri bu makalede sizler için paylaşılacak. Ayrıca birçok bebek patik modelleri yapılışı anlatımlı olarak ele alınacak.

Çiçekli bebek patikleri

Bebek patik modelleri hem kız hem de erkek örneklerini içermektedir. Zaten bebek patiklerinde sadece kullanılan ipin rengini değiştirerek her cinsiyete uygun hale getirmek mümkündür. Bundan dolayı eğer beğendiğiniz bir patik modeli olursa, hem kız hem de erkek bebekler için örebilirsiniz.

Örgü bebek patikleri arasında hem şişle örülen bebek patik modelleri hem de tığ işi bebek patik örnekleri yer almaktadır. Bot ve babet şeklindeki bebek patikleri annelerin en çok sevdiği modeller olduğu için paylaşacağım örneklerde bu modellere ağırlık vermeye çalıştım.

Hayvan figürlü, çilekli, çizme şeklinde, hello kitty, incili, Converse, karpuz ve kuzu bebek patiği gibi birçok patik modeli bu makalede ele alınacak. Model açısından kusursuz ve modern örneklerin bir araya getirildiğini düşündüğümden dolayı bu makaleyi çok seveceğinize inanıyorum.

Bebek patik modelleri
Bebek patik modelleri

Bu model üstüne aplike olarak çiçek eklenmiş bir bebek patiğidir. Tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılmaktadır. Kız bebekleri için uygun olan bu patiği beğendiyseniz çiçekli bebek patiği sayfasından ilgili modelin yapılışı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Pratik Yapılabilen Basit Bebek Patiği

Örgü basit bebek patiği

Bebeğinizin dünyaya gelmesine çok az zaman kaldıysa ve bu yüzden kısa süre içerisinde patik örmek istiyorsanız, basit bebek patiği yapımı sayfasında detaylarıyla ele alınan bebek patiği tam da sizlere göre… Bu bebek patiğini yaparken kolay tığ işi örgü teknikleri kullanılmaktadır. Bu yüzden zorlanmadan bu bebek patiğini örüp bebeklerinizin kışı sıcak geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Düğmeli Bebek Bot Patiği

Düğmeli bebek bot patiği

Üstünde düğmeler yer alan bebek bot patiği, zarif görünümde olması kadar güzelliğiyle de dikkatleri çekmeyi başarıyor. Bu bebek patiğini güzel kılan şeylerden birisi de hem kız hem de erkek bebekler için uygun olmasıdır. Eğer sizler de bu patikten hoşlandıysanız, düğmeli bebek bot patiği sayfasından yapılışı ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

Uykulu Panda Bebek Patiği

Uykulu panda bebek patiği

Bu bebek patiği hayvan figürlü bebek patikleri arasında yer almaktadır. Çocukların en çok sevdiği patikler hayvan figürlü patiklerdir ve bu patikler bebeklerin sevimliliğine sevimlilik katar. Sizler de panda görünümünde olan bu patikten hoşlandıysanız, uykulu panda bebek patiği bağlantısını kullanarak ilgili bebek patiğinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

30 Dakikada Yapılan Bebek Patiği

Tığ işi bebek patiği

Toplamda 7 basit adımla tamamlanan ve sadece 30 dakikada yapılan bu bebek patiği, acelesi olan annelerin gözdesi haline geldi. Eğer sizler de kısa sürede tamamlanan bir tığ işi bebek patiği örmek istiyorsanız, bu patiğin yapılışına tığ işi bebek patiği sayfasından ulaşabilirsiniz.

Haroşa Örgü Bebek Patiği

Haroşa bebek patik

Tamamı ters ya da tamamı düz örgü tekniğinden oluşan patiklere haroşa örgü tekniği kullanılarak yapılan patikler denilmektedir. Örgü ile alakası olan kişilerin neredeyse tamamı bu örgü tekniğini bilir. Sizler de bu teknikleri kullanarak patik örmek isterseniz, haroşa örgü bebek patiği sayfasından ilgili patiğin yapılışını öğrenebilirsiniz.

Ponponlu Bebek Patiği

Ponponlu bebek patik

Üstünde el yapımı ponponlar yer alan bebek patikleri, en klasik modeller arasında yer alır. Annelerimizin ve babalarımızın küçüklüğünden kalma modeller olsa da her zaman ilgi görmeyi başarır. Sizler de bebeklerinizi bu tarz patiklerle büyütmek isterseniz, ponponlu bebek patiği sayfasından ilgili patikleri yapmayı öğrenebilirsiniz.

Şişle Bebek Patik Modelleri Yapılışı

Modeli yaparken 2 şiş kullanılıyor ve 3 numara şişle örülüyor. Patikte sadece taban kısmında dikiş olsa da bu durum kesinlikle bebeği rahatsız etmeyecektir. Model hem erkek hem de kız bebekler için uygundur. Eğer patikte kurdele kullanırsanız kız bebekler için düğme kullanarak süslerseniz erkek bebekler için uygun hale gelecektir. Patiğin yapımında ihtiyacınız olan tüm detaylar video anlatım içerisinde yer alıyor.

Tığ İşi Bebek Patiği Örneği Yapımı

Bu bebek patiğinin bu güne kadar gördüğüm en güzel bebek patiği olduğunu söyleyebilirim. Çok küçük bebeklere uygun olarak yapılışı ile alakalı bilgi verildiği için bu patik modeline yeni doğan bebek patiği de diyebiliriz. Patiğin yapımına taban kısmından başlanmaktadır. Patiğin yapımına 17 zincir çekerek başlanıyor. Diğer uygulamalar yukarıdaki video anlatımda yer almaktadır.

Türkçe Anlatımlı Kolay Bebek Patiği Yapımı Videosu

Bebek patik modelleri ve yapılışı Türkçe anlatımlı olduğu zaman işimiz ciddi anlamda kolaylaşmaktadır. Genelde en yeni modellerin anlatımı yabancı dilde olduğu için yapılışı hakkında Türkçe anlatımlı bilgiler verilen modellere ulaşmakta zorlanıyoruz. Bunu bildiğim için sizlere yukarıdaki videoda yeni sezon modelleri arasında yer alan Türkçe anlatımlı bir bebek patiğini sundum.

Kolay Bebek Patik Modelleri

Bebekler kısa süre içerisinde büyüdüklerinden dolayı ördüğümüz patikleri aşırı derecede kısa süre giyerler. Bu yüzden bizi zorlayacak türden örgü bebek patikleri yerine yapılışı daha kolay olan bebek patiklerini tercih ederiz. Annelerin güzel olduğu kadar yapılışı kolay olan bebek patik modelleri hakkında bilgi vermemizi istemesinden dolayı birbirinden şirin bebek patiklerini bir araya getirdim. Umarım gönlünüze yatacak türden bir modele bu makaleden ulaşabilirsiniz. Tam 60 modeli beğeninize sunmak istiyorum.

Modellerin büyük kısmı yapılış açısından kolay olduğu için sadece modellere bakarak örnek çıkarabileceğinizi düşünüyorum. Eğer örnek çıkarma konusunda zorlananlarınız olursa, aşağıda yer alan video anlatımlı içerikler sizlere yardımcı olacaktır.

Bu makalede sizlere en güzel ve yapılışı kolay olan bebek patik modelleri hakkında bilgi verdim. Ayrıca bebek patiği yapmakta zorlananların olabileceğini düşünerek video anlatımları ele aldım. Yeni sezon ürünleri çıkmaya devam ettikçe sizlere en güzel bebek patiği örneklerini sunmaya devam edeceğim. Aşağıda seveceğinizi düşündüğüm bazı bebek patiklerinin yapılışı ile alakalı bilgilere ulaşabileceğiniz görseller yer almaktadır.

About Orgucukiz

Mutlaka Bakmalısın

0-3-6 aylık ponponlu bebek patiği yapılışı

0-3-6 Aylık Ponponlu Bebek Patiği

Bebek patikleri, tüm bebeklerin ayağını sıcak tutabilmek için gereksinim duyulan örgü ürünlerden birisidir. Sizlere yapılışı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir