Bebek Beresi Modelleri Yapımı Detaylı Anlatımlı


-7

Soğuklar iyice hissedilmeye başlayınca bebek beresi modelleri nasıl örülür diyen anne ve anne adayı sayısı bir hayli arttı. Çiçekli, fırfırlı, fiyonklu ve kulaklı derken çok sayıda bebek beresi modelleri ile karşılaştım. Bu modellere ihtiyacı olanlar olabileceğinden dolayı da bebek beresi örnekleri ve yapımı hakkında detaylı anlatımlı bilgiler vermeye karar verdim.

Bebek beresi modelleri arasında 0-6 aylık bebekler için uygun olan örnekler olduğu gibi 1-2 yaş arasındaki bebekler için de modeller sayfaya eklendi. Sizler ilmek sayısını arttırarak ya da azaltarak bebeğiniz için beğendiğiniz bereleri örebilirsiniz.

Örgü bebek beresi modelleri kaç ilmekle başlanır sorusu annelerin en çok aklına takılan sorulardan birisidir. Bebek beresi yaparken sabit bir ilmek sayısının olmadığını, ilmek sayısını bebeğin kafa boyutuna göre belirlendiğini söyleyebilirim. Hangi bere modelini örecekseniz örün, bereyi yapmaya başlarken kesinlikle bebeğin kafa ölçüsünü alın. Örneğin 30 cm kafa çapı varsa berenin esneyeceğini düşünerek 27 santimetre olacak şekilde ilmek atın. Buna dikkat ettiğini müddetçe bebek beresi için uygun olan ilmek sayısını bulabilirsiniz.

Bebek beresi modelleri
Bebek beresi modelleri

Sizlere çok sayıda bebek beresi modelleri sunulacağı gibi ayrıca ilgi gören ve moda olan bazı bebek beresi örneklerinin yapımı hakkında da bilgiler verilecek. Anlatımlarımızın büyük kısmı video açıklamalı olduğu için herkesin bu bereleri rahat bir şekilde öreceğini düşünüyorum.

Örgü Bebek Beresi Modelleri ve Yapılışı

Tığ işi ve şişle örülen bebek veresi modelleri, bebekleri soğuktan korumak için en ideal örgü ürünler arasında yer almaktadır. Kış mevsiminin çetin soğuğunun yaşandığı bu günlerde desenli, çiçekli, fiyonklu bebek bereleri örülerek bebekler soğuktan korunmalıdır. Bu bereleri yaparken pirinç, Selanik ve düz örgü teknikleri yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bu örgü teknikleri ve tığ işi örgü tekniklerini bilen herkes paylaştığım bebek beresi modelleri arasında yer alan tüm örnekleri rahat bir şekilde örecektir.

Yeni sezon olarak kabul edilen birbirinden güzel örgü bebek beresi modelleri bu şekildedir. Daha çok sayıda model internet dünyasında yer alsa da ben en güzellerini bir araya getirmeye çalıştım. Bu bebek beresi modelleri nasıl örülür diyorsanız, aşağıda yapılışı ile alakalı bilgiler verilen video anlatımlı içeriklerden yararlanabilirsiniz. Bebek bereleri genellikle yeleklerle takım olarak örülür. Bebek yelek modelleri sayfasından yaptığınız ya da yapacağınız bebek beresine uygun bir yelek de bulabilirsiniz.

Yeni Doğan Bebek Beresi Yapılı

Maksimum a aya kadar kullanılabilecek bu bebek beresi, yapılışı en basit olan berelerden birisidir. Berenin yapımında ters ve düz örgü teknikleri kullanılıyor. Ayrıca bereye şeklini vermek için örgü azaltmaları da yapılıyor. Bu 3 örgü tekniğini biliyorsanız bu yeni doğan bebek beresi modelini rahatlıkla örebilirsiniz.

Ponponlu Bebek Beresi Örneği Yapımı Video Anlatımlı

Bu ponponlu bebek beresi en çok sevdiğim örneklerden birisidir. Yapılışı kolay olduğu kadar görüntüsü de aşırı derecede güzeldir. Uygun renkler seçilmesi durumunda bu bere hem erkek hem de kız bebekler için örülebilir.

Modelin yapımına alın kısmından başlanıyor. Mevcut modelin yapımına 75 ilmek ile başlanmış. Sizler işi garantiye almak için bebeğin kafasını öçlükten sonra uygun sayıda ilmek atarak bereyi yapmaya başlayın. Ponponlu bebek beresinin nasıl yapıldığı ile alakalı diğer detaylı bilgiler video anlatımda da yer almaktadır.


Like it? Share with your friends!

-7

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir