Kimi annenin aksesuar amacıyla kullanmayı tercih ettiği bebek atkı modelleri aslında bebekleri soğuktan korumak için kesinlikle kullanılması gerekilen bir örgü üründür. Bebeklerimiz için her zaman her şeyin en güzelini istediğimizden dolayı bugün sizlere en güzel örgü bebek atkı örnekleri hakkında bilgi vereceğim. Ayrıca atkıları örmek isteyenlere bebek atkı örnekleri yapılışı hakkında püf noktalarıyla paylaşımlar yapacağım.

Nedenini bilmesem de bebek atkı modelleri ve yapılışı ile alakalı çok az sayıda bilginin paylaşıldığını düşünüyorum. Bu yüzden kaleme aldığım makalenin arşiv niteliği taşıması için çok sayıda paylaşımı bu makalede ele alacağım. Eğer tığ işi ya da şişle örülen bebek atkılarına ihtiyacınız varsa bu makaleden beğeneceğiniz türden bir örneğe ulaşabilirsiniz.

Bebek atkıları genelde berelerle takım halinde örülür. Sizlerin de içinizde bebek atkı bere takımı örmek isteyenleriniz olacaktır.

Bebek atkı modelleri
Bebek atkı modelleri

Bu yıl özellikle hayvan desenli bebek atkı modelleri popüler hale gelmiş durumda. Bazı bebekler örgülerde yer alan havyan desenlerinden korkabilir. Bu yüzden atkı örmeden önce hiç değilse resmini bebeğinize gösterin. Eğer korkmuş olduğunu hissettiren bir tepki verirse başka örneklere yönelmenizde fayda var.

Sevimli Örgü Bebek Atkı Modelleri

Bebek atkılarını hazırlarken bu atkıları kendi bebeğimize örecekmişim gibi düşündüm ve bu doğrultuda titiz çalışarak en güzel örnekleri bir araya getirdim. Sabırsızlandığınızı bildiğim için direk olarak bu atkılara yer vermek istiyorum.

Sayfada paylaştığım örgü bebek atkısı modelleri ilginizi çektiyse ve modellere bakarak örnek çıkaramıyorsanız; aşağıda yer alan video anlatımlardan yola çıkarak bu atkıların nasıl örüldüğünü öğrenebilirsiniz.

Tığ İşi Kolay Bebek Atkısı Yapılışı

Bazı anneler kış kapıya dayanmadan bebek atkısı örmediği için öncelikli olarak yapılışı kolay olan bir bebek atkısını ele almaya karar verdim. Tabi ki sırf hızlı yapılması için çirkin bir modeli tercih etmeden. Sizlerle paylaşacağım bu bebek atkısının yapılışı kolay olduğu kadar güzel bir görünüme de sahiptir. Atkının yapımında iki farklı renkte iplik kullanılıyor. Umarım bu modeli hem yaparken hem de kullanırken keyif alırsınız.

Güzel Örgü Bebek Atkısı Örneği Yapılışı

Yapılışı biraz karmaşık gibi görünse de farklı kullanım tarzında dolayı son zamanlarda en çok ilgimi çeken örgü bebek atkısı örneğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Uygun renkler seçildiği zaman bu örgü atkı modeli hem kız hem de erkek bebekler için uygun oluyor. Ayrıca bağlamak için farklı özelliklerinin olması gün içerisinde bebek hareket ederken atkının açılmasını engellemektedir. Bu sayede bebekler üşümeden kışı geçirmektedir.

Şişle Bebek Atkısı Yapılışı

Bu model hem bebek battaniyesi yapımında hem de bebek atkı örneklerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Modelin zarif bir görünümde olduğunu düşündüğüm için bunu atkılarda defalarca kullandım. Eminim ki sizler de bu modeli kullanarak bebek atkı modelleri yaparsanız kesinlikle vazgeçemeyeceğiniz bir örnek haline gelecektir. Bu bebek atkısının yapıma 34 ilmekle başlamak yeterli olacaktır.