44 Tane Bayan Patik Modelleri Yapılışı Anlatımlı


343

Tunus, tığ işi ve şişle örülen bayan patik modelleri çeyizlik patik örnekleri arasında yer alıyor. Modern tekstil ürünleri örgüye olan ilgiyi azaltsa da bu durum örgü bayan patik modelleri için geçerli değildir. Birçok örgü ürün tarih olmasına rağmen bayan patikleri olanca hızıyla örülmeye devam ediyor. Bayanlar iş yaşamında daha aktif bir şekilde yer almaya başladığı için örgü bilen kişi sayısı da olanca hızıyla azaldı. Bu yüzden 44 tane değişik bayan patik modeli ve bu patiklerin yapılışı anlatımlı olarak ele alınacak.

Bayan patikleri genellikle patik şişleri kullanılarak örülmektedir. Ayrıca Tunus işi örgü teknikleri kullanılarak yapılan patikler de vardır. Buna rağmen ben en çok tığ işi olan bayan patiklerini seviyorum. Yapılışları kısmen zor olabilir ancak kolay bayan patik modelleri de bu makalede ele alınacak.

En güzel bayan patik modelleri arasında babet şeklinde, boncuklu, bot şeklinde, Converse, çeyizlik, değişik, incili, işlemeli, süslü, simli ve uzun patik örnekleri yer almaktadır. Ayrıca iki şişle, 5 şişle örülen patikler de son zamanlarda popüler hale gelmiştir.

Bayan patik modelleri
Bayan patik modelleri

Bu makalede sizlere iki şişle, beş şişle örülen patiklerin nasıl yapıldığı ile alakalı video anlatımlı bilgiler verilecektir. Ayrıca tığ işi bayan patik modelleri de kapsamlı bir şekilde ele alınacaktır. Patik ihtiyacınız varsa bayan patikleri ile alakalı birçok bilgiye bu makaleden ulaşacaksınız.

Değişik Bayan Patik Modelleri

Sürekli aynı bayan patik örneklerini görmekten sıkılanlarınız varsa bu sezonun en yeni ve en değişik modellerine aşağıda yer alan galeriden ulaşabilir. Farklı örgü tekniklerinin kullanıldığı bu patikler arasından kendi maharetlerinize göre bir model belirleyin. Ayrıca patik örme konusunda kendinizi geliştirmek için makaleye eklediğim video anlatımları da inleyin. Gelin bu sezonun en güzel örgü bayan patik modelleri neymiş birlikte göz atalım. Eğer daha fazla modele ulaşmak istiyorsanız patik modelleri sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Birbirinden güzel bayan patik modelleri bu şekildedir. İsteyen kişiler bu patikleri çeyizlik olarak kullanabileceği gibi gündelik ya da özel günler için de örebilir. Patiklerinizle güzel bir kombinasyon yapmak isterseniz bayan yelek örnekleri sayfasında yer alan bir yeleği de örmenizi tavsiye ederim. Gelin şimdi birbirinden güzel bu patiklerin nasıl örüldüklerini video anlatımdan öğrenelim.

Tığ İşi Bayan Patik Modeli Yapımı

Tığ işi bu bayan patik modeli iki farklı renkteki iplik ile örülmektedir. Yapılışı kolay olduğu kadar güzel bir görüntüye sahiptir. Patiğin yapımında trabzan örgü tekniği kullanılıyor. Patiğin yapımına burun kısmından arttırma yaparak başlanıyor. 2 numara tığı bu patiğin yapımında kullanmanız yeterlidir. 5 zincir çekerek modeli oluşturmaya başlayın. Daha sonra bu zinciri uç kısmından birleştirerek halka yapın. Modelin yapılışı ile alakalı diğer bilgiler yukarıdaki video anlatımda yer alıyor. Video anlatımda yer alan bilgileri birebir uygulayanlar için bu patiğin 38 numara ayaklara uygun olduğunu belirtmek isterim. Tığ işi diğer patiklere tığ işi patik modelleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

İki Şişle Bayan Patik Modeli Yapılışı

Diğer bayan patik modelinde olduğu gibi bu patik modelinde de 2 farklı renkte iplik kullanılıyor. Patiğin üstünde yer alan çizgi şeklindeki desenler patiğin modern görünmesini sağlamaktadır. Patiğin tamamında haroşa örgü tekniği kullanılmaktadır. Bu örgü tekniğini biliyorsanız sadece birkaç saat içerisinde bu patiği örebilirsiniz. Her şeye rağmen bu patiği yaparken zorlananlarınız olursa kolay patik modelleri sayfasından daha kolay örneklere de ulaşabilir.

Babet Şeklinde Bayan Patiği Yapılışı Video Anlatımlı

Patiklerde klasik çizgilerin yer alması adet haline gelmiş olsa da özellikle genç kızlarımıza örgü ürünleri sevdirmek için modern tasarımları da yapılıyor. Bu modern tasarımlardan birisi de babet şeklinde bayan patik modelidir. Son zamanlarda birçok tasarımcı bu patiklerin nasıl yapıldığını ele aldı ancak sayfamızda yer alan video anlatımın, babet şeklinde bayan patiği yapılışı ile alakalı en iyi video anlatım olduğunu düşünüyorum.

Bu makalede sizlere birbirinden güzel değişik bayan patik modelleri sunuldu. Ayrıca patik konusunda kendinizi geliştirmeniz için tığ işi, şişle yapılan patiklerin yapılışı ile alakalı bilgilere yer verildi. Modern tasarımlar elimize geçtikçe bayan patik modelleri arasına bu yeni örnekler de eklenmeye devam edecek.


Like it? Share with your friends!

343

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir