Bayan Bere Modelleri Yapılışı Ayrıntılı Açıklamalı


0

Genelde bizler çocuklarımıza ve torunlarımıza bere örüyor olsak da bizler de en az onlar kadar soğuktan etkileniyoruz. Bayan bere modelleri örüp kendimizi de soğukların olumsuz etkilerinden korumamız gerekmektedir. Eminim ki birçoğunuz bu güne kadar kendisi için çok az örgü ürün yapmıştır. Bir farklılık oluşturup bayan bere modelleri arasından bir örneği beğenip, yapılışı hakkında ayrıntılı açıklamalı olarak bilgi alıp bu örgü ürünleri kendimiz için örelim.

Ben de uzun zamandan beri kendim için bir şey örmediğimden dolayı bu bayan berelerini bir araya getirirken kısmen de olsa kendi zevkime uygun olan modelleri ele aldım. Umarım zevklerimiz büyük ölçüde örtüşüyordur.

Bordo ve beyaz gibi renklerin hakim olduğu en güzel bayan bere modelleri arasında burgulu, düz, değişik, delikli, kulaklı gibi farklı bayan bere çeşitleri yer alıyor. Bayanlar için bere örnekleri anlatımlı olarak ele alınırken özellikle bu bayan vere modelleri incelenmeye çalışılacak.

Bayan bere modelleri
Bayan bere modelleri

Yapılışı ile alakalı bilgiler vereceğimiz bayan bere örnekleri arasında yer alan modellerin bir kısmı tığ işi olup diğerleri şişle yapılan bayan berelerdir. Bundan dolayı bazı modeller zor bazıları ise kolaydır. İster zor ister kolay olsun tüm paylaştığım bayan bere modelleri güzel ve soğuktan korunmak için idealdir. Kış soğuklarından korunmak için bir bere örmeye karar vermeden önce yapılışı ayrıntılı açıklamalı olarak verilen tüm bereler bakmanızı tavsiye ediyorum.

Genç Bayan Bere Modelleri

Yaşı ilerlemiş olan bayanlar daha çok düz örgü teknikleri kullanılarak yapılan sade görünümlü bereleri tercih ettiği için genç bayan vere modellerinin ele alınmasının daha uygun olduğuna karar verdim. Sizlere bu makalede yeni sezon ürünü olan toplamda 40 farklı bayan bere modeli sunulacak. Ayrıca bazılarının yapılışı video anlatımlı olarak ele alınacak.

Soğukların çok fazla olmadığı yerlerde yaşayanlarınız varsa pembe ve beyaz gibi açık renkteki iplikleri kullanarak bere örebilir. Ancak soğukların çok fazla olduğu bir coğrafyada yaşıyorsanız, güneş ışığından daha verimli bir şekilde yararlanabilmek için bayan bere modelleri kesinlikle koyu renkli iplikler kullanılarak örülmelidir. Bu uyarımızı dikkate almanız soğuktan korunabilmeniz için önemlidir. Daha farklı bereler için örgü bere modelleri sayfasını da inceleyebilirsiniz.

Fıstıklı Tığ İşi Bayan Bere Modeli Yapımı

Bu berenin yapımına zincir çekerek başlanmaktadır. Daha sonra berenin lastik kısmı örülüyor. Lastik kısmına bakıldığı zaman şişle yapılmış gibi bir görüntü olsa da bu kısımlar da tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılmaktadır. Trabzanlar bir ön bir arka kısımdan alınınca bu lastik görüntüsü elde edilmektedir. Lastik kısmı tamamlanınca üst kısma fıstık örgü modeli yapılır ve gerekli dikim işleri yapılarak bere tamamlanır.

Yapraklı Bayan Bere Örneği Açıklaması

Bu yapraklı bayan beresinin yapımında 5 numara tığ ve 1 yumak iplik kullanılıyor. 10 tane zincir çekerek berenin yapımına başlayın. Daha sonra ip dönmesin siye en başta yer alan zincirin arka tarafından batın. Akabinde 60 zincir çekerek yapraklı bayan bere örneğinin yapımına devam edin. Modelin oluşturulması kısmen karmaşık olduğu için video anlatımı takip etmenizi tavsiye ederim.

Farklı Yönlü Bayan Beresi Yapılışı

Bu berenin örülmesi sırasında ortalama olarak 1 yumak kullanılıyor. 6 numara şişle örülmesi de modelin kendisini göstermesi için önemlidir. Modelin yapımında sadece haroşa ve düz örgü teknikleri kullanılıyor. Bu örgü tekniklerini biliyorsanız başka bir tekniğe ihtiyacınız olmadan bu bayan beresini örebilirsiniz.

Makalemizde sizlere hem tığ işi hem de şişle örülen bayan bere modelleri sunuldu. Ayrıca her iki örgü tekniklerinin kullanıldığı berelerin nasıl yapıldıkları ile alakalı bilgiler verildi. Elimize kalite oranı yüksek yeni video anlatımlar geçtikçe, bayan bere örnekleri makalesini zenginleştirmeye devam edeceğiz.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir