Örgücü Kız

Rengarenk Badem Şekeri Lif Modeli Yapılışı

Badem şekeri lif yapılışı

Çoğu lif modelinde kullanılan badem örgü tekniğinin yoğun bir şekilde yer almasından dolayı bu life badem şekeri lif modeli denilmektedir. Orgucukiz.com ailesi olarak bu örneğin yapılışı hakkında tüm bilgileri ele almaya çalışacağız.

Yapılışı video anlatımlı olarak paylaşılan bu örnekte tüm detaylar yer almaktadır. Bu yüzden örgü konusunda kendini maharetsiz ve acemi hisseden kişiler bile bu lifi rahatlıkla yapabilecektir. Yapımı uzun sürmediğinden dolayı özellikle acil olarak banyo kesesi örmesi gereken kişilere model arayışına girmeden bu örneği yapmalarını tavsiye ediyorum.

Bu güne kadar sizlere lif modelleri kategorisinde çok sayıda lif örneği verilmiş olsa da yeni tasarımları sizlere sunmaya devam ediyoruz. Ayrıca ilerleyen günlerde bademli lif modeli dışında tasarımlar yapılırsa bunları da sizlere sunmaya devam edeceğimizden şüpheniz olmasın.

Bademli lif modeli

Badem Şekeri Lif Modeli Yapılışı

Örneğin yapımı sırasında birbirinden farklı çok sayıda iplik kullanılmaktadır. Bu özelliğinden dolayı artan iplerinizi değerlendirmek adına bu lif modelini yapabilirsiniz.

Lifin hem önü hem de arkası aynı model olduğu için önlü arkalı olarak kullanılabilir. Her ne kadar çok sayıda farklı renkte ipliğin kullanıldığını belirtsek de sizler sadece iki farklı renkte ipliği kullanıp bu lifi örebilirsiniz. Model maalesef tek renk iple yapıldığı zaman kendisini gösteremiyor. Bu yüzden minimum 2 farklı renkte ipliğin kullanılması gerekiyor.

Yapılışı Sibel Öztürk tarafından yapılan bu lifi, 1.75 milimetrelik tığla örmelisiniz. Tığın numarası size az gelebilir ancak daha büyük tığları kullanırsanız lifinizde açıklıklar olur. Ayrıca bir süre suyla temas ettikten sonra formu da bozulabilir. Emeklerinizin ziyan olmaması için buna dikkat etmenizde fayda var.

Bu lif örgü dünyasında bademli lif olarak da geçmektedir. Bu yüzden benzer örneklerle karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Yaptığınız çalışmaları farklı kılacak en önemli şey tercih edeceğiniz kenarlıklar olacaktır. Eğer kenarlık yapma konusunda bilginiz yoksa lif kenarı ile alakalı bilgilere ulaşıp farklı kenarlıklar da yapabilirsiniz.

Rengarenk badem şekeri lif modeli yapılışı sırasında en çok dikkat edilmesi gerekilen şey birbirine uyumlu renkte ipliklerin kullanılmasıdır. Uyum yalandıysa yapılan liflerden kesinlikle olumlu sonuç alınacaktır.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed