Ana kuzusu iple yapılan tavşanlı bebek hırkası son zamanlarda gördüğün en güzel bebek hırkası modellerinden birisidir. Hırkanın yapımında ana kuzu ipin kullanılması hırkanın muhteşem bir görüntü kazanmasını sağlamış durumdadır. Sizlere tavşanlı bebek hırkası yapılışı hakkında bilgi vererek bu güzel yeleğe tüm bebeklerin sahip olmasını sağlamaya çalışacağım.

Modelin bu kadar güzel görünmesinin en büyük nedeni ana kuzusu ipin kullanılmasıdır. Eğer ilgili tasarımı farklı türden ipliklerle yaparsanız kesinlikle böylesine başarılı sonuçlar alamazsınız. Modele olan etkisinden dolayı sizler de bebek hırkası yaparken ana kuzusu iplerini kullanın.

Sizlere yapılışı hakkında bilgi vereceğimiz tavşanlı bebek hırkası modelinde yer alan ilmek sayıları 2 ila 3 yaş arasında olan bebekler için uygundur. İlmek sayısını arttırıp ya da azaltarak diğer yaş grubunda yer alan çocuklar için de örülmesi mümkündür.

Tavşanlı bebek hırkası nasıl örülür?

2 beyaz, 1 pembe ana kuzusu çilesi kullanılacaktır. Pembe renkte olan ipin az kullanılmasının temel nedeni bu renkle sadece süslemelerin yapılmasıdır. Sizler uygun olacağını düşünüyorsanız daha farklı renkte iplikler de kullanabilirsiniz.

Tavşanlı bebek hırkası yapımına 62 ilmekle başlanmaktadır. İlmek sayısını arttırarak ya da azaltarak tüm yaş grubunda olan bebekler ve çocuklar için de örülebilir.

Tavşanlı bebek hırkası modelini daha farklı örgü ürünlerle kombinlemek isteyenleriniz olabilir. Bu bebek hırkasını tavşan kulaklı bebek beresi ile kombinlemeniz mümkündür. Bu hırkayı örerken en çok kapşon kısmında dikkatli olun. Ayrıca kapşonlu bebek hırkası sayfasından buna benzer daha çok sayıda örneğe ulaşabilirsiniz.