Gökkuşağı yıldız lif en güzel yıldız şeklindeki liflerden birisidir. Toplamda 7 farklı renkte iplik kullanılarak yapılmasından dolayı artan iplerinizi değerlendirmeniz için de bir tercih olabilir. Sizlere video anlatımlı olarak verilecek olan bu model en yeni tasarımlar arasında yer alıyor.

Gökkuşağı yıldız lif yapımı sırasında 7 sırada 7 farklı renk kullanılsa da bu lifi 2 farklı renkte iplik kullanarak da örebilirsiniz. Ben tek renk iplik kullanarak ördüm ve gayet güzel oldu. Elbette gökkuşağı lif modeli olmadan çıktı çünkü gökkuşağı olması için içerisinde birçok rengi barındırıyor olması gerekmektedir.

Lifi 7 sıra olarak örünce bazı kişiler bu örneğin aşırı derecede büyük olduğunu söylüyor. Eğer sizler de böyle düşünüyorsanız 6 sıra olarak örüp de lifinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca sıra sayısını arttırarak bu örnekten paspas dahi yapılabilir. Şimdi bu örneği kullanarak hem paspas hem de lif yaptığınızı, bunları da banyonuzda kullandığınızı düşünün. Gerçekten de mükemmel denilecek düzeyde güzel bir kombin oluşturacağınız kesinlikle gözünüzde canlanmıştır.

Gökkuşağı Lif Yapılışı

Bu lifin yapımında ören bayan kristal marka ip kullanıldı. 1.3 milimetrelik tığla örülüyor. 7 zincir çekin ve ilk zincire batıp bir halka oluşturun. Bir zincir çekin ilmeği genişletin. 3 defa sarıp fıstık yapın ve kapatın. 3 zincir çekin. Bir fıstık yapın ve yapılan fıstığın tepesine 1 fıstık yapın. Kapamadan yuvanın içerisine bir fıstık yapın ve sonra her ikisini birden kapatın. Modelin oluşturulması ile alakalı diğer bilgiler video anlatımda yer alıyor.

Örgü dünyasında elbette gökkuşağı şeklinde tanımlanan daha farklı lifler de var. Bu tarz lifleri de örmek isteyenleriniz olursa aşağıda yer alan video anlatımlardan ilgili tasarımların nasıl yapıldığını da öğrenebilir.

Bu lif modeli gökkuşağı zigzag lif olarak geçmektedir. Lifin şekli kısmen ayçiçeği bitkisini andırmaktadır. Diğer modelde olduğu gibi çok sayıda farklı renkte iplik kullanılarak oluşturuluyor.

7 renkli zigzag gökkuşağı yıldız lif anlatımlı olarak sizlere sunuldu. Eğer örgü dünyasında daha farklı yeni tasarımlar yer almaya devam ederse bu yeni tasarımları ve yapılışları ile alakalı bilgileri sizlere sunmaya devam edeceğim.